Politika

[ Izvor: Mediji ]

23. 10. 2022. 14:00 48

KAZNA ILI... Vlada bez Zorane i Stefanovića!

Novi potpredsednik Vlade i ministar odbrane Miloš Vučević govoreći o odlascima Nebojše Stefanovića i Zorane Mihajlović iz Vlade Srbije, rekao je da ne razume zašto se to tumači kao kazna.

- Ne radi se uopšte o kazni, već morate povremeno da menjate tim i dajete šansu drugim ljudima. Onda ne morate da imate izbore, već samo prepisujete vladu iz mandata u mandat. Prirodno je da se menja sastav. Ovaj sastav vlade je neka kombinacija, imate ljude koji su ranije bili ministri, mandatarku koja je i ranije bila premijerka i 13 novih lica - naglasio je Vučević.

Vučević je rekao da se očekuje da sednica Skupštine Srbije bude zakazan za utorak i da će tads Ana Brnabić izložiti svoj ekspoze.

- Verujem da će vlada u narednom periodu biti dostojna u narednom periodu i da će biti dobar partner sa predsednikom Republike. Veoma sam ponosan što smo predložili vanstranačke ličnosti i ubedljivo najveći broj žena kao članice vlade. Time pokazujemo da smo spremni da i dalje demokratizujemo društvo. Neće biti lako, nije da kukako i da glumimo neke lažno zabrinute ljude, ali gledamo realno na stvari koje se oko nas dešavaju. Gledaćemo da sačuvamo ovaj naš brod koji se zove Srbija i da Srbija sedi na ‘srpskoj stolici - naveo je on. 

Dragi čitaoci, da biste nas lakše pratili i bili u toku preuzmite našu aplikaciju za Android ili Iphone.

Komentari 48

ostavi komentar
Vidi još

Ostavi komentar

Da biste komentarisali vesti pod Vašim imenom

Ulogujte se
Pravila komentarisanja
Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici i kvalitetniji komentari.
Direktno.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo. Komentari koji sadrže govor mržnje i psovke, takodje neće biti objavljeni.
Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije, već samo autora komentara.


Prema sadrzaju i poklon

Zoran Živković [25.03.2026.]




Video dana

Kad fudbaler zaigra bilijar

Anketa

Da li je težak poraz Viktora Orbana na izborima očekivan?

Rezultati