Politika
12. 10. 2022. 10:56 3
Kovačević: Srbija treba sama da pospremi svoju kuću
"U veoma složenim međunarodnim okolnostima, sa brojnim unutrašnjim, društvenim, socijalnim i ekonomskim problemima, za Srbiju bi najbolje bilo da mandatarka formira koncentracionu Vladu sastavljenu od stručnjaka. Ukoliko se to ne dogodi, očekujem da se ide na nove izbore na svim nivoima. Teška vremena iziskuju teške odluke, kao i ljude spremne i sposobne da pomognu svojoj državi i narodu", naveo je Vladimir Kovačević, predsednik Nove stranke - Da se struka pita, čije saopštenje prenosimo u celosti.
"Kada je reč o pristupanju EU, Srbija treba vremenski da oroči svoj evropski put. Rezolucije koje dolaze iz Brisela liče mi na podgrevanje zahlednele epske ljubavi Srbije i Evropske unije. Vidi se po istraživanjima javnog mnjenja da se hladimo od EU. Taj put treba nastaviti, ali treba sami da pospremimo svoje dvorište.
Sinonim za EU je bolja ekonomija, bolji živorni standard, valadavina prava... Međutim, za zaokret ka domaćim investitorima i jačanje ekonomskog patriotizma nije nam potrebna Evropska unija. Povratak domaćim investitorima, ulaganjem u prerađivačku industriju, smanjenje uvozničke zavisnosti je put kojim Srbija treba da oporavi svoju privredu.
Nažalost, mi smo uvoznički obolelo društvo. Kada sve to razvijemo, kada stanemo na svoje ekonomske noge, bićemo interesantniji i za EU. Mi smo stranim kompanijama dali sva tržišta, resurse, strateške kompanije… Nama niko ne brani da sami uredimo svoju privrednu kuću, a onda ćemo biti interesantniji i za Brisel.
Sami možemo mnogo toga da uradimo za svoj bolji život. Na primer, strani ulagači su dobrodošli, ali i domaći investitor treba da bude subvencionisan. Dakle, da se okrenemo domaćim resursima, domaćem privredniku, preduzetniku, domaćim malim i srednjim preduzećima, a onda će nas više poštovati i partneri iz Evropske unije", zaključio je Vladimir Kovačević, predsednik Nove stranke - Da se struka pita.
Komentari 3
ostavi komentar