Politika

Direktno.rs

14. 09. 2019. 10:46 0

Stefanović: Ne bojkotujemo izbore, već ludilo u kojem živimo

Potpredsednik stranke Slobode i pravde (SSP) i jedan od lidera Saveza za Srbiju (SzS) Borko Stefanović rekao je da je bojkot potpuno normalna stvar u zemlji koja nema demokratske slobodne izbore i medije, kao i da bojkot neće biti pasivan.

- To nije bojkot izbora, već ludila. U ovoj situaciji učešće na izborima je davanje legitimiteta Aleksandru Vučiću...Ovde više ništa nije normalno. Taj bojkot uopšte neće biti pasivan, iznenadićemo vas - rekao je Stefanović za N1.

Kako je dodao, poslednji demokratski izbori su bili 2012, a od tada postoje ozbiljni pritisci na birače.

- Nemamo mogućnost da se na televizijama sa nacionalnom frekvencijom pojavi neko ko drugačije misli, da se pojavljuje u kontinuitetu, a 58 odsto građana dobije sve informacije sa tih televizija - istakao je Stefanović.

Dodao je, da SzS hoće da pokaže da drži reč, jer su postavljeni rokovi i potpisan sporazum sa narodom.

Na opasku predsednika Građanskog demokratskog foruma Aleksandar Olenika da je cilj SzS da se ugasi građanska opozicija koja je protiv bojkota, Stefanović je naglasio da se Savez ne bavi kolegama u opoziciji "bez obzira koliko oni vidljivi ili nevidljivi bili".

Aleksandar Olenik je rekao da je protiv bojkota izbora, jer iako su izborni uslovi loši, "time što ćemo sedeti kod kuće, ne radeći ništa i biti na drutšvenim mrežama nećemo promeniti izborne uslove".

- Izborni uslovi se neće promeniti sami od sebe, moramo mi da ih menjamo. (Predsednik Dveri Boško) Obradović je rekao da je jedan od ciljeva bojkota da se spreči legitimno donošenje u odluka u parlamentu o Kosovu. Mi smatramo da je katastrofalno da se odluka o Kosovu stopira. Vučić danas, ovog trenutka, treba da prestane da se krije iza taksi i da što pre dođe do sporazuma.

Dragi čitaoci, da biste nas lakše pratili i bili u toku preuzmite našu aplikaciju za Android ili Iphone.

Komentari 0

ostavi komentar

Ostavi komentar

Da biste komentarisali vesti pod Vašim imenom

Ulogujte se
Pravila komentarisanja
Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici i kvalitetniji komentari.
Direktno.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo. Komentari koji sadrže govor mržnje i psovke, takodje neće biti objavljeni.
Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije, već samo autora komentara.


Prateća scenografija

Zoran Živković [19.05.2025.]




Video dana

Video sam cica macu

Anketa

Da li će Aleksandar Vučić na zahtev studenata raspisati izbore?

Rezultati