Društvo i ekonomija

Direktno.rs

20. 05. 2025. 07:00 18

MILOŠ JOVANOVIĆ Političar koji menja stavove i "kiti se tuđim perjem"

Ako na nešto u srpskoj politici možemo da računamo i ako nas je istorija nečemu naučila, to je da Miloš Jovanović, predsednik Nove demokratske stranke Srbije, neće ostati pri svom stavu. Znao je da menja mišljenja, napuštao je stavove koje je zastupao, na kraju se i kitio "tuđim perjem".

A u decembru 2021. odgovarajući na novinarsko pitanje kako je posetio blokadu na Jarinju u vreme stiker krize sa Prištinom, ali ne i ekološku blokadu protiv litijuma, Jovanović je rekao:- Mislim da je pitanje moguće eksploatacije litijuma jako važna tema, ali se i kao takva ne može nikako porediti po značaju sa pitanjem i problemom secesije dela državne teritorije - naročito kada je reč o teritoriji koja nosi toliki istorijski i nacionalni značaj kao što je Kosovo i Metohija. Pitanje eksploatacije litijuma je pitanje postojanja demokratske debate, otvorene, argumentovane i stručne. I ona će morati da se desi jer ćemo tek nakon takve debate, kada jasno budu predočene prednosti i korist s jedne, i mane i šteta s druge strane, moći svi zajedno kao građani da donesemo konačnu odluku. I drago mi je što su se ljudi pobunili tim povodom. Lično nisam otišao da ne bi ispalo kako skupljam političke poene i "kačim" se na temu "u modi". Uostalom, nisam to nikada ni potencirao kao najvažniji problem s kojim se suočava naše društvo tako da bi moje prisustvo na neki način i bilo veštačko.

Međutim, Uroš Piper, bivši medijski koordinator Novog DSS, na društvenoj mreži "Iks" podsetio je prošle godine na izjavu Miloša Jovanovića, lidera Novog DSS, iz 2021. godine:

- Miloš Jovanović je ne tako davno (kraj 2021.godine) govorio da Zapad protiv Srbije vodi hibridni rat kroz proteste protiv litijuma! Govorio je da nije nebitno da li nemire finansira američka Rokfeler fondacija! Rekao je da je vlast SNS u pravu kada govori o hibridnom ratu protiv naše zemlje - napisao je Piper.

Naime, Jovanović je za RTV Sunce Aranđelovac 1. decembra 2021. godine kazao:

- Potpuno mi je jasno da u ovim nemirima ima malo zapadne ruke. I malo zapadnog mešanja, tehnologija... Niko ne može da me ubedi da jedna, po meni, do juče nepoznata organizacija i manje-više anonimna organizacija izvede ljude na ulicu preko noći. Ne biva. Nije bitno da li finanira Rokfeler i fondacija ili ne. Nije da nije bitno, ali ostavimo to po strani. Prosto, kad neko pomene hibridni rat, a to ovi iz vlasti pominju, nisam sklon da to tako lako odbacim - naveo je Jovanović.

Ali, prošle godine je Miloš Jovanović tvrdio da pitanje litijuma može biti jedno od onih pitanja koje će slomiti "ovu bahatu vlast". Kakav se još obrt od njega može očekivati?

Dragi čitaoci, da biste nas lakše pratili i bili u toku preuzmite našu aplikaciju za Android ili Iphone.

Komentari 18

ostavi komentar

Ostavi komentar

Da biste komentarisali vesti pod Vašim imenom

Ulogujte se
Pravila komentarisanja
Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici i kvalitetniji komentari.
Direktno.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo. Komentari koji sadrže govor mržnje i psovke, takodje neće biti objavljeni.
Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije, već samo autora komentara.


Prateća scenografija

Zoran Živković [19.05.2025.]




Video dana

Sve stane u jednoj turi

Anketa

Da li će Aleksandar Vučić na zahtev studenata raspisati izbore?

Rezultati