Poznati
24. 03. 2021. 09:20 3
Vlasta Velisavljević: Večiti dečak koji je voleo život
Vlasta Velisavljević, koji je danas preminuo u 95. godini, bio je najstariji aktivni glumac u Srbiji. Njegov životni elan, optimizam i posvećenost radu, bili su za divljenje.
O životnom elanu glumca Vlaste Velisavljevića, zvezde "Boljeg života", "Ivkove slave", "Male noćne muzike" i mnogih drugih ostvarenja, često je pisano. Poslednjih nekoliko godina je privlačio pažnju zbog odbijanja da odustane od svakodnevnih životnih aktivnosti zbog svojih godina.
Tako je čuveni Vlasta u desetoj deceniji života i dalje svakodnevno vozio svoju “Ladu”, a nedavno je otkrio da je "najbolji vozač na svetu".- Najbolji sam vozač na svetu. Ipak, nisam najbolji, ali dosad nemam nijednu kaznu za decenije za volanom. Promenio sam i upropastio desetak automobila. Kola nisu izdržala, ali sam ja izdržao - našalio se glumac.
Njegov šarm bio je vidljiv i kada je govorio o svojoj privlačnosti.- Siguran sam da čovek, kako stari, dobija s vremenom lice kakvo zaslužuje. A izgleda da je ljudima, posebno ženama, privlačna moja starost. Možda sam, najzad, dobio pravo udvaračko lice? Šalim se, naravno. Mislim da su godine moj najveći kapital. I da su savršene za istraživanja, preispitivanja, nova verovanja, pa čak i nove ljubavi. Sve je to tako normalno. Najvažnije je ne osvrtati se unazad, nego gledati samo napred. Čim se osvrnete, onda odmah posumnjate i pomislite da nešto niste uradili dobro ili kako treba. Ostavite to i potrudite se da samo gledate napred, bar ja nastojim to da radim - ispričao je Velisavljević.
Za sve što je postigao u životu, smatrao je, zaslužna je ljubav.
- Samo ljubav, nikad mržnja, jer ona truje ljude. Njome ne trujete samo sebe nego i svoju okolinu. A to nije dobro. Ljubav je jedinstvena - govorio je čuveni glumac.
Komentari 3
ostavi komentar