Poznati

I. D.

04. 02. 2021. 14:46 0

Tako je govorio Manda: Bio sam tata svoj deci, morao sam da delim ljubav

Naš voljeni glumac Miloran Mandić Manda ostavio je iza sebe mnoštvo fantastičnih uloga, ali je ljubav publike dobijao i zbog odnosa prema životu, roditeljstvu i deci.

Čuveni Manda je preminuo sa samo 55 godina i iza sebe ostavio neizbrisiv trag. Voleli smo ga prvenstveno zbog uloga kroz koje će zauvek živeti, ali je u našem društvu bio cenjen i zbog odnosa prema deci koju je obožavao.

- Ja sam jedno vreme bio tata svoj deci dok sam radio dečje emisije. Neko dete mi potrči u zagrljaj, raduje se, pruža mi ruke, a ja, šta treba da kažem: Beži bre, tamo, prošlo mi je "radno vreme"! Morao sam da delim ljubav. To radim i dan-danas - rekao je on 2010. godine.Iz te izjave se vidi da je bio posvećen svakom detetu sa kojim je bio u kontaktu, ali su mu na prvom mestu bili njegovi klinci. Glumac je u prvom braku dobio Marka, Mariju i Filipa, a sa drugom suprugom sina Andriju. Jednom prilikom je uporedio svoje detinjstvo i ono koje imaju njegova deca:

- Odrastao sam u skromnoj porodici i vaspitavan sam tako da nisam imao mnogo želja. Bio sam svestan da su mnoge stvari za mene bile nemoguće, iako su se moji roditelji trudili da sestri, bratu i meni obezbede što više. Kada sam dobio svoju decu, pokušavao sam da svaku njihovu želju ostvarim istog trenutka. Zbog takvog stava oni su bili izgubili interesovanje za iznenađenja, a ja sam shvatio kako sam svojim postupcima postigao kontraefekat. Međutim, vremenom su počeli drugačije da razmišljaju i naučili su da cene roditeljski trud. Vodio sam ih na snimanja da vide koliko su naporna i kako sam na neki način žrtvovao porodicu zbog zanata, što me mnogo boli - ispričao je Manda.On je smatrao da tehnologija nije puno pomogla današnjoj deci i da su očigledne razlike između nekadašnjih i savremenih uslova odrastanja.

- Nije lako objasniti današnjoj deci kako se nekad živelo, odrastalo, zaljubljivalo, družilo, zato što su oni uživaoci kompjuterskih igrica, sajber zabava, ja više ne znam kako da pohvatam sve te izraze i smestim ih u neki registar u svojoj glavi. Da li imaju sreću ili nesreću što je tehnologija toliko  napredovala, ostaje tek da se vidi, ali negde mi se čini da su dosta izgubili - ispričao je čuveni glumac.

Dragi čitaoci, da biste nas lakše pratili i bili u toku preuzmite našu aplikaciju za Android ili Iphone.

Komentari 0

ostavi komentar

Ostavi komentar

Da biste komentarisali vesti pod Vašim imenom

Ulogujte se
Pravila komentarisanja
Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici i kvalitetniji komentari.
Direktno.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo. Komentari koji sadrže govor mržnje i psovke, takodje neće biti objavljeni.
Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije, već samo autora komentara.


Ćacidunum A.D. 2025

Zoran Živković [05.05.2025.]




Video dana

Sitna greška u koracima

Anketa

Da li će Rusija i Ukrajina postići dogovor o primirju?

Rezultati