Slobodno vreme
16. 06. 2024. 12:54 1
Šetala plažom, a onda je progutao živi pesak! Scena koja se viđa samo u filmu (VIDEO)
Džejmi Akord je šetala plažom u Mejnu sa svojim mužem kada se iznenada našla u pesku do struka.
Normalan dan na plaži pretvorio se u zastrašujuće iskustvo za ženu koja se iznenada našla zarobljena u živom pesku.
Džejmi se iznenada našla u pesku do struka. Navela je da se seća se da je viknula mužu:
- Ne mogu da se izvučem.
- Pala sam kao kamen - rekla je Džejmi.
- Bila sam tu, a sledećeg trenutka me nije bilo.
Srećom, muž ju je izvukao i prošla je samo sa nekoliko ogrebotina.
- Nije bilo strašno, bilo je pomalo nestvarno - dodala je Džejmi opisujući svoje propadanje u pesak.
Džim Brit, portparol Ministarstva poljoprivrede, zaštite i šumarstva Mejna, rekao je da scenario koji je Akordova doživela nije nešto što se viđa u holivudskim filmovima.
- Stvarnost sa ovim prezasićenim peskom je da nećete potonuti - rekao je Brit.
On je dodao da su klimatske promene uticale na ono što se dogodilo, jer su brojne zimske oluje preusmerile rečnu vodu na peskovitu oblast gde posetioci najčešće šetaju.
- Pesak je zasićen vodom - rekao je Brit.
- Još je nestabilniji i vrlo lako možete završiti tako što tonete u njega.
Ipak, Brit je rekao da postoji 100 odsto šansi da neko preživi ako se nađe zarobljen u prezasićenom pesku.
- Pravilo je da ostanete mirni. Naslonite se. Pronađite put nazad - objasnio je on.
Šon Vejlankort, koji upravlja plažom "Pophem" na kojoj se desio incident, takođe je ohrabrio ljude da ostanu mirni.
- Samo polako i puzite ako morate - rekao je on.
- Možete se takođe nagnuti napred ili nazad u plutajućem položaju. Što više rasporedite svoju težinu, lakše ćete se kretati - rekao je još Šon, a prenosi People.
Komentari 1
ostavi komentar