Putovanja
09. 12. 2020. 11:03 0
Luvr nudi privatno "druženje" sa Mona Lisom
Iako pandemija koronavirusa drži posetioce dalje od muzeja, Luvr nudi privatno "druženje" sa Mona Lizom i šetnju istorijskim krovom francuskog muzeja, ne bi li popunio rupu u svojim finansijama.
Onaj ko da najbolju ponudu moći će da prisustvuje godišnjem pregledu remek-dela Leonarda da Vinčija.
Među delima koje će tom prilikom moći da se vide su i ulje na platnu koje je 1962. naslikao Pjer Sulaž, a čuvano je u umetnikovoj privatnoj zbirci, sat po narudžbi proizvođača satova Vaherona Konstantina i šetnja krovom 800 godina stare palate Luvra s francuskim uličnim umetnikom JR-om.
Aukcijska kuća Kristis nada se da će prikupiti više od milion evra internet aukcijom.
- Luvr pati kao i svi ostali muzeji širom sveta - rekao je Jan Le Tuher, zadužen u muzeju za odnose s pokroviteljima.Svake godine "Mona Lisa“, možda najpoznatija slika na svetu, se skida sa zida i uklanja se staklena pregrada radi provere, jer remek-delu koje datira iz razdoblja oko 1503. godine preti pukotina.
Luvr je imao blizu 10 miliona posetilaca 2019. godine, ali je bio zatvoren više od pet meseci za vreme dva karantina zbog korona virusa. Dok je bio otvoren letos, broj posetitelja pao je za 75 odsto. Le Tuher je rekao da će Lovre ove godine biti u minusu od 90 miliona evra.
Komentari 0
ostavi komentar