Beograd
13. 12. 2025. 11:29 4
Đaci odgovorili na optužbe Danke Nešović: Provodi vreme na režimskim televizijama i LAŽE
Iako je zgrada Pete beogradske gimnazije potpuno prazna i očišćena od transparenata, đaci i dalje slušaju nastavu u dve osnovne škole na Opštini Palilula. V. d. direktorka Gimnazije Danka Nešović kao da ne veruje deci i njihovim roditeljima koji je svakodnevno ubeđuju da je škola potpuno spremna za nastavak rada. Ona na režimskim televizijama neretko govori kako ustanova tek treba da se sredi, dok je, kako je navela, dokumentacija u "katastrofalnom stanju". Sada su joj oni video snimkom odgovorili na optužbe i poručili joj da prestane sa lažima i vrati ih u školu.
Ne smiruje se situacija između v. d. direktorke Pete beogradske gimnazije Danke Nešović i roditelja učenika, koji svakodnevno mole Ministarstvo prosvete da njihovu decu vrati u praznu Gimnaziju, umesto što su raštrkani u dve osnovne škole na Opštini Palilula.
Iako je škola odblokirana pre nekoliko nedelja, Nešović je tek sada ušla u ustanovu, a kako je pričala na režimskim televizijama, zatekla je "haotično stanje". Tvrdi da je dokumentacija u toj školi "katastrofalna" i da je zloupotrebljena.
Međutim, đaci i njihovi roditelji su pronašli način da je demantuju, te su napravili video-snimke iz škole koji najbolje pokazuju kako izgleda unutrašnjost ustanove.
- Još jednom prilažemo videe zgrade gde apsolutno možete videti da je škola sređena. Danka Nešović, umesto da vrati đake Pete gimnazije u njihovu školu i normalizuje nastavu, svoje vreme provodi na režimskim televizijama i laže - stoji u opisu snimka koji je objavljen na Instagram stranici "v_blokada".
Kako se može videti na snimku, škola je u izuzetno dobrom stanju - čista, uredna i potpuno ispražnjena.
Nešović je ranije, gostujući na jednoj režimskoj televiziji, ispričala kako je užasnuta stanjem u školi.
- Mnoga dokumentacija fali, mnoga dokumentacija je zloupotrebljena. Hakovani su kompjuteri, ulazilo se u kancelarije. Tek sada nam predstoji dovođenje stvari u red, naravno, uz pomoć nadležnih organa koji se time bave - izjavila je ona.
Navela je da je sada prioritet da se situacija normalizuje i da se učenici i zaposleni, koji trenutno časove imaju u dve osnovne škole, vrate u matičnu zgradu.
- Ipak, stvari koje moraju da se dovedu u red da bismo mi mogli da se vratimo - rekla je Nešović, dodajući da ne može da kaže kada bi mogao da se desi zvaničan povratak u zgradu.
Roditelji učenika su nakon navoda v. d. direktorke o haotičnom stanju u školi, istupili u javnost saopštenjem, u kom su naveli da ništa od toga nema veze sa istinom.
Jedan od roditelja Nemanja Milošević ispričao je i da postoji snimak od 24. novembra, kada su đaci posle blokade zvanično napustili zgradu, na kojem se vidi da su kancelarije sekretara, direktora i pomoćnika direktora zaključane.
- Kancelarija direktorke je bila zaključana i kada su đaci ušli u blokadu, rezervni ključ đaci nemaju. Šta je ona uradila kada je ušla u školu, to je već druga priča, mi to ne možemo da znamo. Ako se nešto desilo sa dokumentacijom, to je isključivo odgovornost rukovodstva škole, Ministarstva prosvete i nadležnih organa, koji su školu ostavili praznu - rekao je Milošević i upitao šta će bilo kome od dece ili roditelja dokumentacija.
On je istakao da su u pitanju opasne optužbe direktorke Nešović i poručio da bi kao odgovor, pored već postojećih, mogle da uslede nove krivične prijave.
Komentari 4
ostavi komentar