Beograd

Direktno.rs

30. 04. 2025. 17:11 2

"Srbija pod drugim talasom presvučenih radikala živi dan mrmota"

Ako ste danas, čitajući vesti, pomislili da je 30. april 1994. godine - u pravu ste. Srbija pod drugim talasom presvučenih radikala živi dan mrmota, navodi Srba Živković, predsednik Opšstinskog odbora Stranke slobode i pravde Zemun, čije saopštenje prenosimo u celosti.

- U Prvomajskoj u Zemunu iz automobila su izletela šestorica kapuljaša, letvama izudarali dvojicu jedva punoletnih dečaka i produžili svojim putem. Dečaci su na VMA, kapuljaši u bekstvu. Ne ulazeći u razloge napada, ako ih je uopšte i bilo, da razmotrimo širu sliku.

U sred dana, u prometnoj ulici nepoznati momci su se osećali dovoljno sigurno i nedodirljivo da se nisu čestito ni krili. Znali su da će neko da ih snimi, nisu skinuli tablice automobila, u nekim momentima na snimcima se vide i lica. Odsustvo straha govori da se ne plaše posledica. Takvo ponašanje svedoči da se nasilnici osećaju bezbedno, da imaju koga da pozovu ako ih policija privede i da će iz svega izaći bez posledica.

Ako se kriminalci ne plaše, treba li da se plašimo mi?
Gde je za to vreme bila policija? Da li će počinioce pronaći i identifikovati, da li će im biti određen pritvor, da li će odgovarati? Odgovor na sva ova pitanja je uglavnom - možda. Na žalost, u Srbiji večitih devedesetih policija je državni stub na koji se ne bismo oslanjali, hoće da se izmakne kad je najpotrebnija. Osim kad treba štitovima udarati devojke u glavu, mladićima izbijati zube i profesorke bacati na zemlju, onda su uvek na licu mesta - zaključuje Srba Živković, predsednik Opšstinskog odbora Stranke slobode i pravde Zemun.

Dragi čitaoci, da biste nas lakše pratili i bili u toku preuzmite našu aplikaciju za Android ili Iphone.

Komentari 2

ostavi komentar

Ostavi komentar

Da biste komentarisali vesti pod Vašim imenom

Ulogujte se
Pravila komentarisanja
Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici i kvalitetniji komentari.
Direktno.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo. Komentari koji sadrže govor mržnje i psovke, takodje neće biti objavljeni.
Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije, već samo autora komentara.


Prvomajski uranak

Zoran Živković [30.04.2025.]




Video dana

Vetar u zubima

Anketa

Da li će Rusija i Ukrajina postići dogovor o primirju?

Rezultati