Beograd

Direktno.rs [ Izvor: Mediji ]

13. 02. 2025. 12:23 1

Policija okupirala Stari savski most, radnike prebacuju čamcima (VIDEO)

Na Starom savskom mostu, gde su u toku pripremni radovi za njegovu demontažu, nalazi se veliki broj pripadnika policije. Kako kaže Đorđe Miketić, jedan od članova inicijative Most ostaje, danas je organizovano "krijumčarenje neprijavljenih radnika na divlje gradilište". Okupljeni građani na tom mestu blokiraju prilaz mašinama, a nešto kasnije će realizovati komemorativni program posvećen arhitekti Dragoljubu Bakiću.

- Preko 200 policajaca asistira krijumčarenje neprijavljenih radnika na divlje gradilište! Sprovode ih kao logoraše ’42. kada su podizali ovaj most! Ubacivali su ih tajno, čamcima sa reke i u policijskim vozilima - napisao je Miketić na svom X profilu.

Miketić je za portal Nova.rs rekao da se kamp inicijative "Most ostaje" konstantno nalazi kod Starog savskog mosta sa starogradske strane, a da su danas i juče, blokirali prilaz sa druge - novobeogradske strane.

- Ono što verovatno znate, to je da se most bez ikakve dozvole i bez projekta novog mosta ruši i uklanja. Mi sprečavamo, ali s obzirom da su ubrzali radove, zvali smo u pomoć građane da uradimo blokadu. Juče je to bilo uspešno pa zbog toga nisu ništa uradil - rekao je.

On tvrdi da su danas uz asistenciju policije, radnici prebačeni čamcima u policijska vozila.

- Jutros od šest traje akcija, a naši aktivisti su uspeli da razgovaraju sa radnicima koji su nam rekli da rade za dnevnicu i da pola njih nije ni prijavljeno. Mi smo ispred i oko Starog savskog mosta, jer da bi se most uklanjao ozbiljnije moraju da prilaze mašine, ali u ovom trenutku to ne mogu. Blokada bi trebalo da traje do 16 časova, jer je dotle i radno vreme - naveo je Miketić.

Danas je tačno dve godine od kako je arhitekta Dragouljub Bakić preminuo i tim povodom Inicijativa "Most ostaje" će danas u 12.30 časova realizovati program posvećen njemu. Puštaće njegov govor koji je vezan za Stari savski most. Biće i tribina koja je posvećena Bakiću, pošto je, kako kažu, on i sam toliko blokada organizovao i učestvovao u njima.

Dragi čitaoci, da biste nas lakše pratili i bili u toku preuzmite našu aplikaciju za Android ili Iphone.

Komentari 1

ostavi komentar

Ostavi komentar

Da biste komentarisali vesti pod Vašim imenom

Ulogujte se
Pravila komentarisanja
Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici i kvalitetniji komentari.
Direktno.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo. Komentari koji sadrže govor mržnje i psovke, takodje neće biti objavljeni.
Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije, već samo autora komentara.


Dozivanje

Zoran Živković [10.02.2025.]




Video dana

Kakvo nestrpljenje!

Anketa

Da li ćete bojkotovati najveće trgovinske lance u Srbiji?

Rezultati