Poznati

Direktno.rs [ Izvor: Mediji ]

15. 09. 2021. 13:39 0

Kokana su mnoge želele, a on samo jednu (FOTO)

Glumac Aleksandar Dunić, koji se proslavio ulograma u serijama "Srećni ljudi" i "Porodično blago", godinama je u skladnom braku s Draganom Litričin Dunić, novinarkom i univerzitetskom profesorkom, inače doktorom književnih nauka.

Kako su jednom prilikom njih dvoje otkrili, Aleksandar je bio verni gledalac Draganine emisije iz oblasti kulture "Ličnosti i svetovi" i bilo je jasno da su im interesovanja slična, a ljubav je navodno planula na prvi pogled.

- Pri tom, svetovi dramske umetnosti i književnosti su kompatibilni, tako da nismo dva sveta - istakla je svojevremeno Dragana za Story.

Kako je ona pre nekoliko godina objasnila, sin Dušan, koji danas ima već 20 godina, centar je njihovog sveta.

- Trudimo se da ga vaspitamo tako da postane dobar čovek. Učimo ga plemenitosti, humanosti, hrabrosti, ali i da živi po ovim već pomalo zaboravljenim vrlinama u današnje vreme. Ne verujem u lažne vrednosti novog doba, kao ni u brz, lak i nezaslužen uspeh. Verujem samo u najviše ljudske vrednosti koje će, ipak, pobediti u svakom vremenu. Istina je uvek jača od laži, dobrota od zla, svetlost od tame, ljubav od mržnje, pravda od nepravde, a vreme kao najbolji sudija pokazaće da je bolji svet moguć jedino ako postanemo bolji ljudi. A to znači i da, uprkos trenutnoj sumornoj stvarnosti, vaspitavamo decu da veruju u ideale - istakla je ona.

Aleksandar je jednom prilikom otkrio zbog čega nije završio glumu u srpskoj prestonici.

- Bio sam u užem izboru u Beogradu, nisam primljen, ali me je zato Branko Pleša primio na odsek glume u Novom Sadu. Desila se slučajnost, kao i mnogo puta, s tim da je ova slučajnost bila odlična za mene jer sam od Branka Pleše mnogo naučio i bila mi je čast da budem njegov student - naveo je glumac.

- Novi Sad je u vreme kad sam ja studirao bio apsolutno bezbedan grad finih i dobronamernih ljudi. Naravno, kao student sa strane više sam bio upućen na druge studente koji, takođe, nisu bili Novosađani. Divno smo se družili i učili od jednog od najboljih. Žao mi je što nas je život tako razdvojio pa se ne viđamo onoliko koliko bih želeo - dodao je tada on.

Dragi čitaoci, da biste nas lakše pratili i bili u toku preuzmite našu aplikaciju za Android ili Iphone.

Komentari 0

ostavi komentar

Ostavi komentar

Da biste komentarisali vesti pod Vašim imenom

Ulogujte se
Pravila komentarisanja
Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici i kvalitetniji komentari.
Direktno.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo. Komentari koji sadrže govor mržnje i psovke, takodje neće biti objavljeni.
Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije, već samo autora komentara.


Savet

Zoran Živković [11.07.2025.]




Video dana

Trik za zgibove

Anketa

Ko je kriv za nerede na protestu?

Rezultati