Svet
19. 10. 2025. 11:39 3
Ukradeni DRAGULJI IZ LUVRA: Muzej ZATVOREN!
Francuska ministarka kulture Rašida Dati objavila je na društvenim mrežama da je muzej Luvr opljačkan u nedelju ujutru.
Pljačka se dogodila u nedelju ujutru na otvaranju Luvra, izvestila je ministarka kulture Rašida Dati na Iksu.
- Pljačka se dogodila jutros na otvaranju muzeja Luvr. Nije bilo povređenih. Nalazim se na licu mesta zajedno sa osobljem muzeja i policijom. Istraga je u toku - napisala je ministarka.
Kako se navodi, muzej je trenutno zatvoren.
Ukradeni Napoleonovi dragulji
Prema preliminarnim nalazima istrage, kriminalci sa kapuljačama su ušli u zgradu na obali Sene, gde su se odvijali građevinski radovi.
Koristili su teretni lift kako bi direktno pristupili ciljanoj prostoriji u galeriji Apolo. Nakon što su razbili prozore, dvojica muškaraca ušla su u zgradu, dok je treći ostao napolju.
Lopovi su ukrali devet komada iz Napoleonove i caričine kolekcije nakita: ogrlicu, broš, tijaru i još mnogo toga, piše Le Parisien.
Komentari 3
ostavi komentar