Svet
11. 08. 2025. 11:18 1
Rusija ima novo MOĆNO ORUŽJE: NATO u panici
Rusija poseduje i drugo najsavremenije oružje pored Orešnika, otkrio je visoki ruski diplomata, a prenosi agencija TASS.
- Orešnik - da, ali imamo i drugo oružje. Nismo gubili vreme - rekao je zamenik ministra spoljnih poslova Sergej Rjabkov u intervjuu za televizijski kanal Rosija-1.
- Ne mogu da se zadržavam na onome što ne bi trebalo, ali mi imamo takvo oružje - rekao je kada su ga zamolili da podeli detalje.
Komentarišući potencijalno raspoređivanje ruskog oružja u nove regione, Rjabkov je primetio:
- Bilo bi apsolutno pogrešno, neodgovorno od mene da otkrivam konkretne geografske lokacije. Uvek imamo mnogo opcija na stolu i nikada ništa ne isključujemo za nas.
Ruski predsednik Vladimir Putin izjavio je 21. novembra da su Sjedinjene Države i njihovi saveznici iz NATO-a objavili da odobravaju upotrebu preciznog oružja dugog dometa. Nakon ove objave, ruski vojni objekti u Kurskoj i Brjanskoj oblasti napadnuti su američkim i britanskim raketama. Kao odgovor, Rusija je upotrebila svoju najnoviju balističku raketu srednjeg dometa, "Orešnik", u nenuklearnom napadu usmerenom na ukrajinski pogon odbrambene tehnologije "Južmaš" u Dnjepru (ranije poznatom kao Dnjepropetrovsk).
Ruski predsednik upozorio je da bi Zapad mogao da na sebe navuče teške posledice, ukoliko njegova zapaljiva politika podstakne dalju eskalaciju sukoba.
Komentari 1
ostavi komentar