Svet
22. 07. 2025. 13:33 1
"Imam granicu. Ne bih spavao s 12-godišnjakinjama": Šok izjava Trampa (VIDEO)
Dok svetski mediji pišu o vezama između predsednika SAD Donalda Trampa i preminulog milijardera i osuđenog seksualnog prestupnika Džefrija Epstajna, na društvenim mrežama počeo je da kruži isečak iz Trampovog intervjua iz 2006. godine.
Gostujući u emisiji The Howard Stern Show, Tramp se pohvalio:
"Da nisam oženjen, mogao bih da imam… bilo koju devojku koju poželim“.
Dodao je ipak da je "veoma srećan“ sa svojom suprugom Melanijom, koju je oženio godinu dana ranije.
Voditelj Hauard Stern ga je zatim upitao:
"Mislis li da bi mogao da spavaš s devojkama od 24 godine?“
"Apsolutno. Bez problema“, odgovorio je Tramp, koji je tada imao 60 godina.
U razgovor se uključila i voditeljka Robin Kivers sa pitanjem:
"Imaš li neku starosnu granicu?“
Tramp je odgovorio:
"Nemam, mislim… zapravo imam. Ne želim da budem kao kongresmen Foli koji se zabavlja sa decom od 12 godina.“
Tramp je aludirao na bivšeg republikanskog kongresmena Marka Folija iz Floride, koji je iste godine podneo ostavku zbog skandala s eksplicitnim porukama koje je slao maloletnim dečacima.
Isečak iz 1992: „Biću s njom za deset godina“
U drugom isečku koji se takođe proširio internetom, a datira iz 1992. godine, tada 46-godišnji Tramp se vidi kako razgovara s grupom mladih devojaka koje prolaze dok on daje intervju za Entertainment Tonight.
„Idete li pokretnim stepenicama?“, pita ih Tramp.
Jedna od devojaka odgovara: „Da“.
Tramp zatim komentariše:
„Hodaću s njom za deset godina. Možete li da verujete?“
Navodna čestitka s golom ženom i tužba protiv VSJ
Volstrit Žurnal je prošle nedelje objavio tekst o navodnoj rođendanskoj čestitki koju je Tramp poslao Epstinu 2003. godine. Pored poruke, navodno se u čestitki nalazi i crtež gole žene. Tramp i njegov pravni tim tvrde da je čestitka falsifikat, i podneli su tužbu protiv VSJ-a u vrednosti od 20 milijardi dolara.
Koliko su Tramp i Epstajn zaista bili bliski?
Informacije o bliskosti između Trampa i Epstajna su kontradiktorne. Kada je Epstajn 2019. uhapšen i optužen za trgovinu maloletnicama, Tramp je počeo da se distancira.
"Poznavao sam ga, kao i svi u Palm Biču. Bio je često viđen tamo. Posvađao sam se s njim još pre mnogo godina. Mislim da nismo razgovarali najmanje 15 godina. Nisam bio njegov obožavalac“, izjavio je tada Tramp novinarima.
Njegovu tvrdnju da nisu komunicirali od sredine 2000-ih podržavaju i drugi izvori. Vašington Post je izvestio da su se njih dvojica posvađala 2004. godine oko kupovine luksuzne nekretnine uz obalu u Palm Biču – što bi značilo da je sukob prethodio Epstajnovim ozbiljnijim pravnim problemima.
Međutim, Trampova tvrdnja da je njihov odnos bio površan ne slaže se u potpunosti s nekim njegovim ranijim izjavama. Njihovo poznanstvo datira još iz 1980-ih – Tramp je leteo Epstajnovim privatnim avionima i viđani su zajedno na svojim luksuznim imanjima.
New York Times je pisao da je 1992. godine u Trampovom odmaralištu Mar-a-Lago organizovano takmičenje „devojaka sa kalendara“, na koje je dovedeno dvadesetak žena, a jedini gosti bili su – Tramp i Epstajn.
Najpoznatija je ipak Trampova izjava za časopis Njujork iz 2002. godine, kada je o Epstajnu rekao:
"On je sjajan momak. Zaista je zabavno biti u njegovom društvu. Čak se priča da voli lepe žene isto koliko i ja – a mnoge od njih su dosta mlađe. Nema sumnje – Džefri uživa u društvenom životu“.
Komentari 1
ostavi komentar