Svet
23. 04. 2024. 12:30 0
Američka senatorka uhapšena - provalila u kuću
Senatorka američke savezne države Minesote Nikol Mičel (49) iz grada Vudberi uhapšena je zbog sumnje da je provalila u kuću, saopštila je policija okruga Detroit Lejksa.
Dispečeri su dobili poziv u ponedeljak oko 4.45 ujutro od vlasnika kuće, koji je prijavio da je "u toku provala u objekat", a policija je stigla na lice mesta i uhapsila Mičel, prenosi ABC njuz.
Nije poznato da li je Mičel angažovala advokata, a uhapšena je dok Senat ima pauzu u zasedanju do utorka zbog praznika Pasha. Kako navodi ABC njuz, njeno hapšenje došlo je u nezgodnom trenutku za demokrate u Senatu, koje imaju prednost od jednog senatora nad republikancima, pa bi njeno odustvo moglo da bude problem prilikom usvajanja nekog zakona ako izostane dvostranačka podrška.
Mičel je, pre nego što je 2022. godine izabrana za senatorku, radila kao meteorološkinja pri američkoj vojsci, kao i za TV KSTP i Javni radio Minesote. Ona i dalje ima rang potpukovnice u vazdušnoj Nacionalnoj gardi i komandantkinja je meteorološke jedinice.
Maćeha Nikol Mičel živi u istom bloku kuća u Detroit Lejksu u kom je senatorka uhapšena, navodi ABC njuz.
Komentari 0
ostavi komentar