Svet

Direktno.rs [ Izvor: Mediji ]

13. 03. 2024. 10:25 11

Putin ponovo preti nuklearnim oružjem

Predsednik Rusije Vladimir Putin rekao je da je ta zemlja spremna da upotrebi nuklearno oružje, ukoliko bi postojala pretnja ruskoj državnosti, suverenitetu ili nezavisnosti, ali je dodao da se nada da će Sjedinjene Američke Države (SAD) uzdržati od akcija koje bi mogle da izazovu nuklearni sukob, prenosi Asošijeted pres.

U intervjuu za rusku državnu televiziju, objavljenom ove srede u ranim jutarnjim časovima, Putin je opisao predsednika SAD Džoa Bajdena kao političara veterana koji u potpunosti razume moguće opasnosti od eskalacije i rekao je da ne misli da svet ide u nuklearni rat.

Istovremeno je istakao da su ruske nuklearne snage u punoj pripravnosti i da su "sa vojno-tehničke tačke gledišta spremne".

Ruski lider je u više navrata govorio o svojoj spremnosti da upotrebi nuklearno oružje od početka invazije na Ukrajinu u februaru 2022, podseća AP.

Upitan u intervjuu da li je ikada razmišljao o upotrebi nuklearnog oružja na bojnom polju u Ukrajini, Putin je odgovorio da za tim nije bilo potrebe.

On je takođe izrazio uverenje da će "Moskva ostvariti svoje ciljeve u Ukrajini" i ostavio otvorena vrata za razgovore, ističući da bi svaki dogovor zahtevao čvrste garancije Zapada.

Putin je rekao da je "nedavni porast ukrajinskih napada dronovima duboko u Rusiji deo napora da se poremete trodnevni predsednički izbori u zemlji, koji počinju u petak i na kojima je skoro siguran da će pobediti".

Ruske vlasti prijavile su ove srede još jedan veliki napad ukrajinskih dronova. Jedan od dronova udario je u rafineriju nafte u regionu Rjazanj i izazvao požar, pri čemu su najmanje dve osobe povređene.

Dragi čitaoci, da biste nas lakše pratili i bili u toku preuzmite našu aplikaciju za Android ili Iphone.

Komentari 11

ostavi komentar

Ostavi komentar

Da biste komentarisali vesti pod Vašim imenom

Ulogujte se
Pravila komentarisanja
Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici i kvalitetniji komentari.
Direktno.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo. Komentari koji sadrže govor mržnje i psovke, takodje neće biti objavljeni.
Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije, već samo autora komentara.


Ćacidunum A.D. 2025

Zoran Živković [05.05.2025.]




Video dana

U centru pažnje

Anketa

Da li će Rusija i Ukrajina postići dogovor o primirju?

Rezultati