Svet

[ Izvor: Mediji ]

12. 01. 2021. 10:49 0

Srbi pali u Španiji zbog droge

Španska policija uhapsila je dvojicu Srba starih 28 i 50 godina u Granadi, u momentu kada su pet kilograma marihuane, spakovane u kutije, pokušali da iz iznajmljenog automobila ubace na brod, praveći se da transportuju ugalj, naveo je portal Lavangardija.

Kako su preneli španski mediji, civilna garda je posle ovog hapšenja otkrila centar za pakovanje i distribuciju marihuane koji se nalazio na industrijskom imanju u Granadi, a tamo je zaplenjeno čak 114 kilograma droge spakovane u kutije na kojima je bilo naznačeno da je reč o drvenom uglju.

- U operaciji su uhapšena dva državljanina Srbije, koji nisu ranije bili poznati policiji, ali se sada terete za delo protiv javnog zdravlja, pošto se sumnja da su trgovali drogom. Istraga je trajala više meseci, jer se pojavila sumnja da se na industrijskom skladištu u Polinjono Junkarilu pakuje droga u kutije za drveni ugalj i odatle distribuira širom Evrope - saopštila je španska policija.

Agenti civilne garde angažovani su i poslati da prate brod koji je bio sumnjiv.

- Primetili su rentakar kako sa dve osobe stiže do samih vrata broda i zaustavili ih. Kod njih je pronađeno pet kilograma vakuumirane marihuane koju su nameravali da ubace u brod, a u samom brodu još 109 kilograma droge - navode mediji i zaključuju:

- Kasnija istraga utvrdila je da je to bila uobičajena šema ove grupe. Drogu bi doneli na brod, tu bi je stavljali u kartonske kutije koje su ubacivali u vreće, pa onda pakovali na palete. Posle toga, palete su pakovane na kamione koji prevoze ugalj - piše Lavangardija.

Pored spakovane droge, pronađena je nezapakovana marihuana, ali i mašina za pravljenje vreća i prazne kutije.

Dragi čitaoci, da biste nas lakše pratili i bili u toku preuzmite našu aplikaciju za Android ili Iphone.

Komentari 0

ostavi komentar

Ostavi komentar

Da biste komentarisali vesti pod Vašim imenom

Ulogujte se
Pravila komentarisanja
Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici i kvalitetniji komentari.
Direktno.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo. Komentari koji sadrže govor mržnje i psovke, takodje neće biti objavljeni.
Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije, već samo autora komentara.


Percepcija

Zoran Živković [16.07.2025.]




Video dana

Danas ćeš biti tigar

Anketa

Ko je kriv za nerede na protestu?

Rezultati