Srbija

[ Izvor: Beta ]

12. 11. 2025. 13:56 4

Srednjoškolci su ustali: Podrška Jaćimovićima i Dijani Hrki (VIDEO)

Srednjoškolci iz Novog Sada danas bojkotuju nastavu u znak podrške Dijani Hrka, majci mladića koji je stradao u padu nadstrešnice prošle godine u Novom Sadu i autoprevozniku, koji je prevozio studente na proteste širom Srbije, Milomiru Jaćimoviću i njegovom sinu, koji štrajkuju glađu.

Oni su se okupili se na raskrsnici kod zgrade Pokrajinske vlade, gde su odali poštu poginulima u padu nadstrešnice, a zatim posetili Jaćimovića i njegovog sina koji treći dan štrajkuju glađu.

Učenici i prosvetari su zajedno došli do raskrsnice Bulevara Mihajla Pupina i Ulice Žarka Zrenjanina, a nedaleko odatle autoprevoznik Jaćimović i njegov sin štrajkuju glađu.

Okupljeni su blokirali raskrsnicu i odali poštu stradalima u padu nadstrešnice novosadske Železničke stanice.

Nakon 16 minuta tišine, raskrsnica je ponovo bila prohodna za saobraćaj, tokom dana biće organiziovana dodatna okupljanja srednjoškolaca i profesora na tom mestu.

Dragi čitaoci, da biste nas lakše pratili i bili u toku preuzmite našu aplikaciju za Android ili Iphone.

Komentari 4

ostavi komentar

Ostavi komentar

Da biste komentarisali vesti pod Vašim imenom

Ulogujte se
Pravila komentarisanja
Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici i kvalitetniji komentari.
Direktno.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo. Komentari koji sadrže govor mržnje i psovke, takodje neće biti objavljeni.
Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije, već samo autora komentara.


Isporuka

Zoran Živković [12.11.2025.]




Video dana

Uvek je pravo vreme za trening

Anketa

Da li treba pooštriti saobraćajne zakone?

Rezultati