Srbija

Direktno.rs

07. 10. 2025. 08:36 1

Zečević: Postavljanjem Radoslava Milića poniženi svi u gimnaziji "Uroš Predić"

- Robert Otot, pokrajinski sekretar za obrazovanje i potpredsednik Vlade Vojvodine je u petak, 3. oktobra 2025. godine, postavio Radisava Milića za vršioca dužnosti direktora Gimnazije "Uroš Predić" u Pančevu. Tim potezom je ponizio kolektiv, učenike, roditelje i sve bivše gimnazijalce jedne od najstarijih i najuglednijih škola u Vojvodini - kaže se u saopštenju Nataše Zečević, predsednice gradskog odbora Stranke slobode i pravde u Pančevu, koje prenosimo u celosti.

- Zna gospodin Otot dobro da je Milić bio direktor u tri škole i da je iz dve od tri smenjen zbog utvrđenih nepravilnosti i nezakonitosti, a u trećoj mu nije data saglasnost da nastavi mandat i to su dokazali prosvetni inspektori i potvrdila tri ministra prosvete.

- Pitam se zašto baš on, gospodine Otot, zašto je ignorisan zvaničan zahtev zaposlenih da se za vd direktora imenuje koleginica iz same škole, osoba od poverenja? Jasno je da je ovo nalog partijskih komesara i kabadahija da se jedna od najuglednijih škola ponizi. Vi snosite punu odgovornost za stanje u školama Vojvodine i kada dođe vreme odgovornosti, oni koji Vas danas pritiskaju neće Vas ni poznavati.

- Gimnazija "Uroš Predić" nije samo škola. To je institucija znanja, kulture i časti, škola u kojoj su stvarali: Mihajlo Pupin, Uroš Predić, Laza Kostić, Vasa Živković, Miloš Crnjanski, Mika Antic... Zato zahtevamo: povucite rešenje o imenovanju Radisava Milića, uvažite volju kolektiva i omogućite da se Gimnazija "Uroš Predić" vrati normalnom radu - zaključuje Nataša Zečević.

Dragi čitaoci, da biste nas lakše pratili i bili u toku preuzmite našu aplikaciju za Android ili Iphone.

Komentari 1

ostavi komentar

Ostavi komentar

Da biste komentarisali vesti pod Vašim imenom

Ulogujte se
Pravila komentarisanja
Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici i kvalitetniji komentari.
Direktno.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo. Komentari koji sadrže govor mržnje i psovke, takodje neće biti objavljeni.
Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije, već samo autora komentara.


Osluškivanje

Zoran Živković [06.10.2025.]




Video dana

Novi fitnes trend

Anketa

Ko bi trebalo da nasledi Svetislava Pešića na klupi Srbije?

Rezultati