Srbija

[ Izvor: N1 ]

30. 05. 2025. 14:16 9

"Podržavamo studente i ići ćemo s njima do kraja": Poljoprivrednici iz Bogatića krenuli peške na protest u Šabac:

Poljoprivrednici danas iz Bogatića peške kreću do Šapca, nešto više od 20 km dug put, na protest u tom gradu koji organizuju studenti.

- Mi nismo samoorganizovali ovu šetnju, mi smo dali podršku studentima od samog početka. "Naše mleko Mačva" i "Pobeda za Mačvu", čiji sam i odbornik, mi ćemo ići do kraja dok se ova vlast ne smeni. Stali smo uz studente jer, počevši od svih prethodnih ministara poljoprivrede do ovoga, imamo situaciju da cena mleka pada, da je uvoznički lobi na snazi... Mi moramo da se borimo, zajedno smo uz decu do konačne pobede, do ostvarenja cilja - kaže za N1 Milan Zorbić, poljoprivrednik i odbornik iz "Pobede za Mačvu".

Zorbić kaže da je njihova "dužnost" da stanu uz studente.

- Ja sam otac petoro dece, troje od njih je danas samnom. Moja deca su ovde, školuju se ovde, ne u inostranstvu, kao deca ovih naših političara. Zato ćemo biti uz studente, celo udruženje "Naše mleko Mačva", kao i grupa "Pobeda za Mačvu" - kazao je Zorbić.

Poljoprivrednici su mnogo puta pripremali hranu za studente u prethodnim mesecima. Na pitanje kako gleda to što je studentima zabranjeno da spavaju u spotskim halama, domu kulture, Zorbić kaže:

- Ja bih voleo da je Šabac u Bogatiću, onda bi bilo mnogo lakše. A dić'emo i Šabac, zato se i mi iz Bogatića pridružujemo Šapcu u svemu, dići ćemo i Šabac na viši nivo, gde će morati da uvuku rogove. Kako to ne daju, kao da je njihova đedovina da ne daju, to je imovina sviju nas - kaže Zorbić.

Dragi čitaoci, da biste nas lakše pratili i bili u toku preuzmite našu aplikaciju za Android ili Iphone.

Komentari 9

ostavi komentar

Ostavi komentar

Da biste komentarisali vesti pod Vašim imenom

Ulogujte se
Pravila komentarisanja
Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici i kvalitetniji komentari.
Direktno.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo. Komentari koji sadrže govor mržnje i psovke, takodje neće biti objavljeni.
Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije, već samo autora komentara.


Uzrok i posledice

Zoran Živković [28.05.2025.]




Video dana

Da li je to ljubav?

Anketa

Da li je blokada u više gradova istovremeno dobra ideja studenata?

Rezultati