Region

[ Izvor: Beta ]

06. 08. 2025. 14:46 4

Dodikov savetnik: Strani uzurpator se može pobediti jedino Gavrilovim principom

Ognjen Tadić, savetnik predsednika Republike Srpske (RS) Milorada Dodika, izjavio je danas da se "strani uzurpator u Bosni i Hercegovini" može pobediti i savladati "jedino po Gavrilovom principu".

On je ocenio da stanje u BiH "nije normalno" i da u ovakvoj BiH "važi samo jedan princip – Gavrilov".

- Svi koji u BiH teraju mak na konac i traže mane svakoj politici Republike Srpske treba da znaju da stanje u BiH nije normalno i da u ovakvoj BiH važi samo jedan princip - Gavrilov princip. Princip, po kome je jedino važno pobediti i nadvladati stranog uzurpatora - napisao je Tadić na društveno mreži Iks posle današnje odluke Centralna izborna komisija BiH (CIK) da oduzme mandat predsedniku RS Miloradu Dodiku.

Komentarišući Tadićevu objavu, iz Udruženja ReStart Srpska su na svojoj Fejsbuk stranci napisali: "Lako je tuđim Principom gloginje mlatiti".

U sarajevskim medijima Tadićeva objava ocenjena je kao indirektna pretnja visokom predstavniku u BiH Kristijanu Šmitu.Dodik je pred Sudom BiH pravosnažno osuđen na godinu dana zatvora i šest godina zabrane obavljanja političke funkcije, zbog neizvršavanja odluka visokog predstavnika u BiH Kristijana Šmita.

Dragi čitaoci, da biste nas lakše pratili i bili u toku preuzmite našu aplikaciju za Android ili Iphone.

Komentari 4

ostavi komentar

Ostavi komentar

Da biste komentarisali vesti pod Vašim imenom

Ulogujte se
Pravila komentarisanja
Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici i kvalitetniji komentari.
Direktno.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo. Komentari koji sadrže govor mržnje i psovke, takodje neće biti objavljeni.
Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije, već samo autora komentara.


Duo Kompanjeros

Zoran Živković [06.08.2025.]




Video dana

Manekeni u parku

Anketa

Da li će Aleksandar Vučić ispuniti zahtev studenata i raspisati vanredne izbore?

Rezultati