Region
02. 01. 2025. 06:54 7
Cetinje se još nije oporavilo od krvavog pira Vuka Borilovića, a sada ga je u crno zavio Martinović
Pre skoro tri godine, 12. avgusta 2022. godine, Vuk Borilović (34) počinio je najveći masakr u novijoj istoriji Crne Gore kada je u naselju Medovina, na Cetinju, ubio 10 osoba, a ranio šestoro. Među ubijenima je bilo dvoje dece. Još krvaviji scenario ponovio se u sredu, kada je Aco Martinović (45) na četiri lokacije na Cetinju ubio 12 osoba, među kojima je takođe dvoje dece.
Aco Martinović je u kafani ubio četiri muškarca, a nakon toga pobegao.
Nedugo posle masovnog ubistva na Cetinju, javljeno je da je u naselju Bogdanov kraj ubio dvoje dece i ranio jednu žensku osobu.
Martinović je od ranije bio u sukobu sa D. K, sa kojim se sreo u kafani. Martinović potom ide po pištolj kući, vraća se u kafanu i ubija i ranjava nekoliko osoba, među kojima su i njegovi rođaci. Nakon toga, ide dalje ka mestu Humci, gde ubija decu vlasnika kafane i jednu žensku osobu.
Među ubijenima su Mirko Vuletić, vlasnik kafane, njegovo dvoje dece, braća blizanci Miloš i Marko Martinović i Markova supruga Marija.
Hapšen zbog oružja
Prema nezvaničnim saznanjima "Blica", osumnjičeni Aco Martinović pre par godina hapšen je zbog nelegalnog posedovanja oružja.
Ovako je to radio Borilović...
Podsetimo, Vuk Borilović je svoj krvavi pir započeo 12. avgusta 2022. u popodnevnim časovima. Nekoliko dana pre zločina, odveo je ženu i decu na more, a on se vratio na Cetinje.
U masakru na Cetinju su ubijena dva brata - Marko (7) i Mašan (11), njihova majka Nataša Martinović (35), Rajko Drecun (56), njegovi roditelji Danica (74) i Dimitrije (81), rođene sestre Aleksandra (52) i Danijela Radunović (51), Goran Đurišić (54) i Milan Martinović (37). Povrede su zadobili Filip Đurković, Aleksandar Drecun, Slavica Zvicer, Mileva Ramadanović, Darinka Čelebić i policajac Ljubiša Maksimović.
Kako su pisali crnogorski mediji, u razmeni vatre je ranjen policijski službenik, dok je Borilović neutralisan. Crnogorska policija je tada ispalila pet hitaca od kojih je jedan bio smrtonosan. U pucnjavi na Borilovića je učestvovao i Neno Kaluđerović, za kojeg je kasnije objavljeno da je sarađivao sa vođom kavačkog klana - Radojem Zvicerom, a istraga je utvrdila da njegov hitac nije bio poguban po masovnog ubicu.
Ponašao se paranoično, nije pričao sa komšijama
Kako su Borilovićeve kolege, ali i komšije ispričale, on se nekoliko meseci pre zločina ponašao čudno. Bio je povučen i nije razgovarao sa kolegama na poslu.
Meštani su rekli da je Borilović pre zločina bio izuzetno podozriv, nepoverljiv prema komšijama sa kojima je godinama živeo, pokazivao je znakove paranoičnog ponašanja. Uprkos tome, niko nije mogao ni da nasluti da bi mogao da počini masakr.
Komšijama se nije mnogo obraćao niti je sa njima razgovarao.
Imao dosije
Vuk Borilović je u mladosti imao četiri prijava za nasilničko ponašanje, a oko pola godine pre ubistva je prvo verbalno, a potom i fizički napao kolegu M. L.
Nakon sukoba na poslu, Borilović je otišao kod njega u Humce, povredio ga, oštetio mu auto i gađao kamenjem na kuću.
M. L. ga je prijavio, Borilović je priveden u policiju, potom je bilo suđenje i navodno, u julu 2022. godine je osuđen i naložena mu je obaveza, zbog nasilničkog ponašanja, da nosi nanogicu.
Kako se žalio, presuda još nije bila pravosnažna.
Spor dolazak policije na lice mesta?
U brojnim pitanjima posle tragedije postavljala su se pitanja da li su tog dana, boljom i brojnijom reakcijom, ali i rukovođenjem, policajci mogli da ublaže razmere masakra.
Borilović je 45 minuta išao po naselju i ubijao svakog ko mu se našao na putu.
U prvim danima, kako je pisao "CDM", policija je tvrdila da su prvi poziv o pucnjavi primili u 15.30 časova i da su službenici te institucije na licu mesta bili tri minuta kasnije. Naknadno, u crnogorskim medijima je objavljen listing poziva policiji u kojem je pisalo da je policija obaveštena u 15.22 sati.
Policija je naknadno proverom listinga na registrofonu utvrdila i pojasnila da je prvi poziv bio upućen u 15.22 sata i 49 sekundi, te da je sa drugog broja novi poziv evidentiran u 15.28 sati.
- U trenutku prijave upotrebe vatrenog oružja bilo je angažovano 12 policijskih službenika, dok je naknadno angažovano još 10 - rekli su iz policije.
Pripadnici Protivterorističke jedinice policije u Medovinu su stigli tek kada je Borilović ubijen.
Komentari 7
ostavi komentar