Hronika

[ Izvor: Mediji ]

31. 01. 2026. 18:41 0

Pokosio ga kolima nakon svađe: Detalji drame u Beogradu

Beogradska policija privela je A. D. (32) zbog sumnje da je automobilom naneo povrede opasne po život S. A. (44). Incidentu je prethodio sukob u saobraćaju, a tužilaštvo je zatražilo pritvor.

U Treće osnovno javno tužilaštvo u Beogradu danas je priveden A. D. , osumnjičen za teško delo protiv opšte opasnosti. On se tereti da je pre dva dana, nakon konflikta u saobraćaju, svojim vozilom marke "BMW“ namerno udario i oborio muškarca S. A. , nanevši mu teške telesne povrede opasne po život.

Sukob malo pre ponoći

Prema navodima istrage, incident se dogodio 29. januara 2026. godine, nešto pre ponoći. Nakon nesuglasica u saobraćaju, osumnjičeni je prednjim delom svog automobila udario oštećenog, koji je od siline udarca završio na kolovozu. S. A. je hitno prevezen u bolnicu sa povredama koje su lekari okarakterisali kao opasne po život.

"Plašio sam se za devojku"

Tokom saslušanja u tužilaštvu, A. D. je izneo svoju odbranu. On nije negirao sam događaj, ali je tvrdio da je postupio u strahu.

- Okrivljeni je izjavio da je delo učinio jer se uplašio za svoju bezbednost i bezbednost svoje devojke koja je bila s njim u automobilu. Prema njegovim rečima, oštećeni je izašao iz svog vozila i sa još tri osobe krenuo ka njegovom automobilu - navodi se u saopštenju.

Tužilaštvo traži pritvor

Iako je osumnjičeni izneo odbranu zasnovanu na samoodbrani i strahu, tužilaštvo je procenilo da postoje zakonski osnovi za njegovo zadržavanje.

Treće osnovno javno tužilaštvo podnelo je predlog Trećem osnovnom sudu da se A. D. odredi pritvor, kako boravkom na slobodi ne bi uticao na svedoke koji treba da budu saslušani u toku istrage.

Dragi čitaoci, da biste nas lakše pratili i bili u toku preuzmite našu aplikaciju za Android ili Iphone.

Komentari 0

ostavi komentar

Ostavi komentar

Da biste komentarisali vesti pod Vašim imenom

Ulogujte se
Pravila komentarisanja
Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici i kvalitetniji komentari.
Direktno.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo. Komentari koji sadrže govor mržnje i psovke, takodje neće biti objavljeni.
Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije, već samo autora komentara.


Propitivanje

Zoran Živković [28.01.2026.]




Video dana

Nemoj da me zbunjuješ

Anketa

Da li verujete da će vam 2026. godina biti uspešnija od prethodne?

Rezultati