Hronika
03. 06. 2025. 13:01 3
A otkud ih odjednom (samo) toliko? MUP: Od početka godine prijave protiv 525 osoba zbog korupcije
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Odeljenja za borbu protiv korupcije UKP, u okviru kontinuirane akcije borbe protiv korupcije i finansijskog kriminala, po nalozima posebnih odeljenja za suzbijanje korupcije viših javnih tužilaštava u Beogradu, Novom Sadu, Nišu i Kraljevu, od početka 2025. godine, podneli su krivične prijave protiv 525 osoba, zbog koruptivnih i privrednih krivičnih dela u kojima je pričinjena šteta u ukupnom iznosu od više od 4.821.000.000 dinara.
Među uhapšenima su bili javni funkcioneri, nosioci vlasti u lokalnim samoupravama, direktori javnih preduzeća, kao i odgovorna lica privrednih subjekata.
Ovi rezultati pokazuju da država ima kapacitet, znanje i odlučnost da sistemski suzbija korupciju i privredni kriminal, dok je saradnja policije sa nadležnim tužilaštvima na visokom nivou.
Odeljenje za borbu protiv korupcije nastavlja dalje aktivnosti na suzbijanju korupcije i privrednog kriminala.
Komentari 3
ostavi komentar