Hronika

[ Izvor: Nova.rs ]

12. 05. 2025. 20:10 23

Novi incident braće Terzić: Potukli se s obezbeđenjem splava, s njima priveden i Zvezdin fudbaler

Braća Kostadin i Nikša Terzić, sinovi generalnog direktora FK Crvena zvezda Zvezdana Terzića, privedeni su prošle noći u policijsku stanicu Savski venac, nakon što su se sukobili sa obezbeđenjem jednog beogradskog splava u blizini Sajma, ali su ubrzo i pušteni. Kako se saznaje, sa njima je priveden i njihov lični čuvar Luka Erić koji je navodno pretio pištoljem obezbeđenju splava, kao i fudbaler Crvene zvezde Milan Rodić, koji je s njima bio u društvu.

Terziće, Erića i Rodića privela je u noći između nedelje i ponedeljka, oko dva sata iza ponoći, Interventna jedinica posle sukoba sa obezbeđenjem noćnog kluba.

- Najpre su se, posle kraće verbalne rasprave i koškanja, potukli s pripadnicima obezbeđenja splava, a onda je njihov lični pratilac i čuvar izvukao pištolj i počeo da preti. Pozvana je policija koja ubrzo izašla na lice mesta, a pripadnici Intervetne jedinice pokupili su svu trojicu i četvrtog fudbalera Rodića, koji je bio sa njima, i odveli ih u Savski venac - kaže za "Novu" dobro obavešten izvor.

Dodaje da je proverom utvrđeno da Erić ima dozvolu za držanje pištolja.

- Uprkos tome, oružje mu je oduzeto i to poluautomatski pištolj CZ P-10. Ubrzo posle toga su i sva četvorica puštena na slobodu - dodaje sagovornik, podsećajući da se braća Terzić trenutno nalaze na uslovnoj slobodi, budući da su prošle godine obojica osuđeni sporazumom o priznanju krivice zbog napada na fudbalskog menadžera Uroša Jankovića.

Napad se dogodio 17. oktobra 2023. ispred lokala brze hrane na Voždovcu, a braća Terzić privedena su dva dana kasnije.

Podsetimo, prema presudi Drugog osnovnog suda iz avgusta prošle godine, Nikša Terzić je oglašen krivim za krivična dela nasilničko ponašanje, teške telesne povrede i nošenje oružja.

Njemu je sud izrekao uslovnu kaznu u trajanju od jedne godine i tri meseca, a ona se neće izvršiti ukoliko okrivljeni u periodu od 3,5 godina od pravnosnažnosti presude ne izvrši novo krivično delo.

Istom presudom okrivljeni Nikša Terzić, koji je poznat i po svom službovanju u BIA, osuđen je na novčanu kaznu u iznosu od 200.000 dinara.

U slučaju Kostadina Terzića, sud je, nakon priznanja krivice, izrekao uslovnu kaznu od 10 meseci, a ona se neće izvršiti ukoliko okrivljeni u periodu od tri godine od pravnosnažnosti presude ne izvrši novo krivično delo.

Dragi čitaoci, da biste nas lakše pratili i bili u toku preuzmite našu aplikaciju za Android ili Iphone.

Komentari 23

ostavi komentar
Vidi još

Ostavi komentar

Da biste komentarisali vesti pod Vašim imenom

Ulogujte se
Pravila komentarisanja
Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici i kvalitetniji komentari.
Direktno.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo. Komentari koji sadrže govor mržnje i psovke, takodje neće biti objavljeni.
Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije, već samo autora komentara.


Teret uspeha

Zoran Živković [09.05.2025.]




Video dana

Čudan fenomen

Anketa

Da li će Rusija i Ukrajina postići dogovor o primirju?

Rezultati