Društvo i ekonomija

D. Lj. [ Izvor: Mediji ]

28. 03. 2026. 07:12 1

Cene STOKE i SVINJA rastu širom Srbije

Telad u Kraljevu 900 dinara, jaganjci u Pirotu po 600 dinara po kilogramu.

Cene stoke i svinja na tržištima i u klanicama širom Srbije beleže razlike u zavisnosti od vrste i težine životinja, kao i od regiona.

Prasad 16-25 kg - 270-350 din/kg (Kraljevo, Loznica, Južna Bačka). Tovne svinje 80-120 kg - 145 -160 din/kg (Podrinje, Južna Bačka). I naravno, čuvena stočna pijaca Obrenovac , prasad 16 -25 kg - 320 din/kg

Protekle nedelje zabeleženi su rast cena bikova, jaganjaca i prasadi, dok je ponuda u nekim kategorijama bila prosečna ili slabija u odnosu na prethodni period. Cene se razlikuju po regionima i vrsti životinja, dok je tražnja za bikovima, jaganjcima i prašadi i dalje visoka, a ponuda u pojedinim oblastima ograničena.

Dragi čitaoci, da biste nas lakše pratili i bili u toku preuzmite našu aplikaciju za Android ili Iphone.

Komentari 1

ostavi komentar

Ostavi komentar

Da biste komentarisali vesti pod Vašim imenom

Ulogujte se
Pravila komentarisanja
Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici i kvalitetniji komentari.
Direktno.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo. Komentari koji sadrže govor mržnje i psovke, takodje neće biti objavljeni.
Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije, već samo autora komentara.


Prema sadrzaju i poklon

Zoran Živković [25.03.2026.]




Video dana

Ovaj proizvod nije na akciji

Anketa

Da li će zaista biti održani izbori ove godine?

Rezultati