Društvo i ekonomija
15. 08. 2025. 14:31 5
Milivojević podelio snimak uhapšenih: Dobro je da policajcima vidimo lica, kazna - 10 godina
Predsednik Demokratske stranke (DS) Srđan Milivojević izjavio je da po promeni vlasti u Srbiji neće biti amnestije za policajce koji su zlostavljali i mučili prilikom privođenja nakon protesta prethodnih dana širom Srbije.
Milivojević je na društvenoj mreži Iks (X) uz tu poruku objavio video snimak desetak privedenih muškaraca, koji u jednoj prostoriji kleče na zemlji sa vezanim rukama na leđima i glavom naslonjenom na zid, dok iza svakog od njih stoji po jedan policajac.
- Policajci sa snimka, dobro je da vam vidimo lica, jer je za ovo propisana kazna zatvora do 10 godina - naveo je predsednik DS.
Milivojević je, citirajući Krivični zakonik, dodao da ukoliko se primenom sile, pretnje ili na drugi nedozvoljen način drugome nanese veliki bol ili teške patnje, s ciljem da od njega ili trećeg lica dobije priznanje, iskaz ili drugo obaveštenje, ili da se on ili neko treće lice zastraši, nezakonito kazni ili diskriminiše, predviđena je kazna zatvora do pet godina.
Komentari 5
ostavi komentar