Društvo i ekonomija

[ Izvor: Nova.rs ]

25. 07. 2025. 17:43 0

Apelacioni sud ukinuo pritvor studentima Dimitriju Dimiću i Luki Stevanoviću!

Odlukom Apelacionog suda studentima Dimitriju Dimiću i Luki Stevanoviću ukinut je pritvor i zamenjen je blažom merom, kućnim pritvorom, saznaje Nova.rs.

U pitanju su dvojica studenata iz grupe od šest akademaca koji su pohapšeni nakon velikog protestnog skupa "Vidimo se za Vidovdan“ koji je održan 28. juna, odnosno dan kasnije, 29. juna.

Oni su pohapšeni po naredbi Višeg javnog tužilaštva u Beogradu, u zajedničkoj akciji policije i Bezbednosno informativne agencije, zbog sumnje da su izvršili krivično delo „Pripremanje dela protiv ustavnog uređenja i bezbednosti Srbije“ u vezi krivičnog dela "Pozivanje na nasilnu promenu ustavnog uređenja“.

Kako je tada navedeno u saopštenju VJT u Beogradu „postoje osnovi sumnje da su navedeni osumnjičeni 20. juna 2025. godine u prostorijama Elektrotehničkog fakulteta i 21. juna 2025. godine u prostorijama Građevinskog fakulteta u Beogradu, pored ostalog, dogovarali i pripremali napad na državne institucije, blokadu puteva i krucijalnu infrastrukturu na teritoriji cele države, kako bi nasilnim putem promenili državni poredak“.

Hapšenje ove šestorice studenata bio je uvod u mnogo širu akciju privođenja studenata i građana koji učestvuju u protestima i blokadama i masovno podnošenje prekršajnih i krivičnih prijava protiv njih.

Dragi čitaoci, da biste nas lakše pratili i bili u toku preuzmite našu aplikaciju za Android ili Iphone.

Komentari 0

ostavi komentar

Ostavi komentar

Da biste komentarisali vesti pod Vašim imenom

Ulogujte se
Pravila komentarisanja
Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici i kvalitetniji komentari.
Direktno.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo. Komentari koji sadrže govor mržnje i psovke, takodje neće biti objavljeni.
Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije, već samo autora komentara.


Preobražaj

Zoran Živković [21.07.2025.]




Video dana

Ortaci

Anketa

Da li će Aleksandar Vučić ispuniti zahtev studenata i raspisati vanredne izbore?

Rezultati