Društvo i ekonomija

[ Izvor: N1 ]

02. 07. 2025. 22:03 4

Prijatelj pretučenog studenta: Ima slomljenu gornju vilicu, nos, jagodičnu kost, naprslu čeonu kost i povrede očne duplje

Studenti FTN su objavili da je Viši sud u Beogradu, bez saslušanja ili uzimanja u obzir njegovog zdravstvenog stanja, odredio pritvor u trajanju od 30 dana studentu Luki, koga je na protestu pretukla Žandarmerija i nalazi se u bolnici, čekajući operacije.

Njegov kolega Novak Simin kaže za N1 da Luka kaže da se oseća dobro.

- Pozitivan je, poseduje teške telesne povrede - slomljenu gornju vilicu, nos, jagodičnu kost, naprslu čeonu kost, ima i povrede očne duplje, čeka već na operacije koje moraju da mu budu pružene, adekvatna pomoć - kaže Simin.

Kako kaže Simin, ono što znaju i što su videli sa snimaka i iz izjava svedoka, "kordon Žandarmerije je krenuo da probija, a Luka je ostao".

- Vidi se na snimcima kako on podiže ruke, ne napada policiju, a jedan od žandarma ga u punoj opremi udara prvo pesnicom u lice, a zatim kad pada na zemlju i dalje se vide dodatni udarci, što je dovelo do teških telesnih povreda. Luki narednih šest do sedam sati nije pružena adekvatna pomoć, do ranih jutarnjih časova se nalazio u vozilu Žandarmerije - kaže Simin.

Prema njegovim rečima, "lekari nisu dozvoljavali Luki da ode u VJT zbog zdravstvenog stanja".

- Ni tužilac nije dolazio tamo, rok od 48h kad je trebalo da bude saslušan je istekao, bez izjave, bez uvida u njegovo zdravstveno stanje, njemu je određen pritvor. Postoji bojazan da će biti transportovan iz KBC Zemun u zatvorsku bolnicu, to je nešto što brine nas i verujem javnost - kaže Simin.

Kaže da imaju dva zahteva.

- Da se odbaci nalog o određivanju pritvora Luki, jer je neosnovano donet i da mu se pruži adekvatna medicinska pomoć, što zahteva da on ostane u KBC Zemun - kaže on.

Dragi čitaoci, da biste nas lakše pratili i bili u toku preuzmite našu aplikaciju za Android ili Iphone.

Komentari 4

ostavi komentar

Ostavi komentar

Da biste komentarisali vesti pod Vašim imenom

Ulogujte se
Pravila komentarisanja
Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici i kvalitetniji komentari.
Direktno.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo. Komentari koji sadrže govor mržnje i psovke, takodje neće biti objavljeni.
Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije, već samo autora komentara.


Prema sadrzaju i poklon

Zoran Živković [25.03.2026.]




Video dana

Zevanje je zarazno

Anketa

Da li ste očekivali ovakve rezultate na lokalnim izborima?

Rezultati