Društvo i ekonomija

[ Izvor: Mediji ]

04. 06. 2025. 19:33 15

Jovan Ilkić ODBIO novčanu pomoć građana za kaznu: Novac da se uplati studentima u blokadi

Jovan Ikić, mladić koji je osuđen na kućni pritvor i novčanu kaznu zbog toga što je branio napadnute građane u Futogu, na koncertu Beogradskog sindikata, i tom prilikom nokautirao nasilnika Nemanju Andrića iz Višegrada, odbio je pomoć koju su mu preko društvenih mreža ponudili građani.

Ikić treba da plati 100.000 dinara, pa su mu pomoć ponudili mnogobrojni građani preko društvenih mreža, naglašavajući da nije u redu da on sam snosi finansijske posledice, zbog toga što je branio napadnute posetioce koncerta.

U akciju je bio uključen i novosadski pokret Bravo, a jedna Novosađanka je bila zadužena da pronađe gde Ikić živi i da mu ponudi pomoć. On je međutim rekao da mu novac nije potreban, zahvalio svima na enormnom interesovanju za njegovu sudbinu i zamolio sve koji su želeli da mu pomognu da novac uplate studentima u blokadi.

Incident u Futogu su prouzrokovali pomenuti Andrić i nekoliko drugih mladića, koji su pogodili u glavu zelenom farbom jednu ženu na koncertu u Futogu. Prema nepotvrđenim informacijama ona je tom prilikom zadobila opasnu povredu oka.

Ikić je tada prišao nasilniku (znatno korpulentnijem od njega) i sa dva odmerena udarca poslao ga na asfalt, nakon čega je Andrić hitro ustao i pobegao preko obližnjih livada.

Andrić je potom na svom Internet nalogu objavio snimak te kratke borbe, uz komentar da je žurka u Futogu bila odlična (?!). Dan kasnije je pak napisao da je na "njega Obilića nasrnulo 10 ljudi", zbog čega nije video napad jednog od njih pa se potom našao na podu.

Dragi čitaoci, da biste nas lakše pratili i bili u toku preuzmite našu aplikaciju za Android ili Iphone.

Komentari 15

ostavi komentar

Ostavi komentar

Da biste komentarisali vesti pod Vašim imenom

Ulogujte se
Pravila komentarisanja
Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici i kvalitetniji komentari.
Direktno.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo. Komentari koji sadrže govor mržnje i psovke, takodje neće biti objavljeni.
Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije, već samo autora komentara.


Kupovina glasova

Zoran Živković [02.06.2025.]




Video dana

Spas od vrućine

Anketa

Da li je blokada u više gradova istovremeno dobra ideja studenata?

Rezultati