Beograd

Jovan Kolar

21. 04. 2026. 16:02 2

Studenti Medicinskog fakulteta blokirali dekanat (VIDEO)

Studenti Medicinskog fakulteta u Beogradu podigli su tenzije na maksimum nakon što su odlučili da započnu blokadu dekanata, nezadovoljni ishodom razgovora sa upravom i rezultatima izbora za Studentski parlament.

Grupa studenata okupljena oko inicijative "Sinapsa" saopštila je na društvenim mrežama da njihovi zahtevi nisu ispunjeni, zbog čega su doneli odluku o radikalnijem potezu.

- Naši zahtevi nisu ispunjeni, tako da ovog trenutka stupa na snagu blokada Dekanata do daljnjeg - naveli su u objavi.

Odluka o blokadi usledila je nakon sastanka predstavnika studenata sa dekanom, ali i nakon što je odbijena njihova žalba na preliminarne rezultate izbora za Studentski parlament.

Studenti su se tokom dana okupili ispred zgrade dekanata zajedno sa građanima, očekujući ishod žalbenog postupka koji su pokrenuli zbog, kako tvrde, brojnih nepravilnosti tokom glasanja.

Podsećanja radi, izborni proces već je bio pod lupom javnosti nakon incidenta kada je policija, neposredno po završetku glasanja, ušla u zgradu fakulteta. Dan kasnije, inspekcija Ministarstva prosvete takođe je izašla na teren zbog prijavljenih neregularnosti.

Organizacija "Sinapsa", koju su osnovali studenti u blokadi, zahtevala je poništavanje izbora, ukazujući na sumnjive okolnosti – uključujući i navode da je deo glasačkih listića bio drugačije boje.

Uprkos tome, prema zvaničnim rezultatima, pobedu je odnela lista "Medicinski krug", koja je osvojila najveći broj glasova.

Situacija na fakultetu ostaje napeta, dok studenti poručuju da će blokada trajati sve dok se njihovi zahtevi ne ispune.

Dragi čitaoci, da biste nas lakše pratili i bili u toku preuzmite našu aplikaciju za Android ili Iphone.

Komentari 2

ostavi komentar

Ostavi komentar

Da biste komentarisali vesti pod Vašim imenom

Ulogujte se
Pravila komentarisanja
Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici i kvalitetniji komentari.
Direktno.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo. Komentari koji sadrže govor mržnje i psovke, takodje neće biti objavljeni.
Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije, već samo autora komentara.


Prema sadrzaju i poklon

Zoran Živković [25.03.2026.]




Video dana

Nije bilo lako, ali smo uspeli

Anketa

Da li je težak poraz Viktora Orbana na izborima očekivan?

Rezultati