Društvo i ekonomija
01. 09. 2023. 00:24 4
Student koji je štrajkovao glađu priveden, uzeli mu plakate
Student Pravnog fakulteta u Nišu Dimitrije Dimić priveden je u Beogradu u Policijsku stanicu Vračar, pretresen je i oduzeti su mu plakati sa karikaturama Aleksandra Vučića, Bratislava Gašića i Aleksandra Vulina, kao i natpis sa imenom ulice policijskog inspektora Slobodana Milenkovića koji je otkrio "slučaj Jovanjica".
Dimić je agenciji FoNet potvrdio da je priveden na uglu Južnog Bulevara i Nebojšine ulice.
- Uniformisani policajci su mi prišli sa leđa i zatražili ličnu kartu, a onda su mi stavili lisice na ruke i odveli u Policijsku stanicu na Vračaru - rekao je Dimić.
Policajci su pretresli njegov ranac.
- U rancu su mi našli i oduzeli četiri plakata-postera na kojima su oslikane karikature Aleksandra Vulina, Bratislava Gašića i Aleksandra Vučića, kao i natpis ulice sa imenom Slobodana Milenkovića - rekao je Dimić.
U policijskoj stanici je, kako kaže, zadržan skoro četiri sata, a potom su mu izdali potvrdu o oduzetim stvarima i pustili ga.
Dimić je u javnosti poznat po višednevnom štrajku glađu sredinom jula u Pionirskom parku ispred sedišta predsednika Republike.
Medijima je tada rekao da je njegova motivacija ljubav prema svojoj zemlji i podrška zahtevima protesta "Srbija protiv nasilja" i to što režim "ubija Srbiju" propagiranjem nasilja i mržnje posredstvom medija.
Komentari 4
ostavi komentar