Društvo i ekonomija

[ Izvor: Mediji ]

01. 04. 2021. 19:48 12

Protest pristalica Jovane Stojković ispred RTS-a

Nekoliko desetina pristalica Jovane Stojković, koja je ranije danas privedena zbog lažnih tvrdnji u vezi sa vakcinama i vakcinisanjem, a koje su dovele do uznemirenja javnosti, a zatim nakon davanja iskaza i puštena, okupilo se u popodnevnim časovima ispred zgrade Radio televizije Srbije kako bi joj pružilo podršku.

Pristalice ideje koju Jovana Stojković zagovara okupili su se da, kako se može videti na društvenim mrežama, pruže podršku Stojkovićki, ali i drugim pristalicama njenih ideja protiv vakcine i imunizacije generalno i najavili su da će okupljanje preseliti ispred policijske stanice "29. novembar".

Kako se može videti na snimcima sa skupa, grupa građana povremeno zaustavlja saobraćaj.

Niko od njih ne nosi maske, niti drži distancu, a na čelu kolone nalazi se transparent sa ispisom: "Stop kovid fašizmu".

Ranije danas, podsećanja radi, posebno tužilaštvo za visokotehnološki kriminal ispitalo je četiri osobe koje se sumnjiče za iznošenje lažnih tvrdnji u vezi sa vakcinama i vakcinisanjem, a koje su dovele do uznemirenja javnosti, među kojima je i predsednica pokreta "Živim za Srbiju" lekarka Jovana Stojković.

Svi su nakon saslušanja pušteni da se brane sa slobode, a tužilaštvo je predložilo Višem sudu u Beogradu da im odredi meru zabrane prilaženja, sastajanja i komunikacije.

Krivična prijava podneta je i provit Jovaninog muža Vladimira jer je, prilikom jutrošnjeg pretresa njihovog stana neovlašćeno snimao službena lica u vršenju dužnosti.

Dragi čitaoci, da biste nas lakše pratili i bili u toku preuzmite našu aplikaciju za Android ili Iphone.

Komentari 12

ostavi komentar

Ostavi komentar

Da biste komentarisali vesti pod Vašim imenom

Ulogujte se
Pravila komentarisanja
Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici i kvalitetniji komentari.
Direktno.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo. Komentari koji sadrže govor mržnje i psovke, takodje neće biti objavljeni.
Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije, već samo autora komentara.


Pohod na Kulu

Zoran Živković [16.03.2026.]




Video dana

Novi trendovi

Anketa

Da li će zaista biti održani izbori ove godine?

Rezultati