Tenis

Direktno.rs

11. 08. 2025. 18:01 4

Žestok napad na Novaka: "Misli samo na novac"

Jevgenij Kafeljnjikov, čuveni bivši ruski teniser, žestoko je napao Novaka Đokovića, najboljeg srpskog igrača.

Novak Đoković već godinama se trudi da podela novca na turnirima bude pravednija kako bi pomogao i slabije rangiranim igračima, zbog čega je osnovao PTPA organizaciju (Asocijacija profesionalnih tenisera).

Međutim, postoje i oni koji ne veruju u njegove namere da promeni situaciju u tenisu. Jedan od njih je Jevgenij Kafeljnjikov.

Kafeljnikov je upitan za aktuelno stanje u tenisu, i činjenicu da se ATP "ne oslanja previše na to šta igrači misle".

- Ma, to ne može biti. ATP je javna organizacija u kojoj postoje predstavnici igrača - ima i igrača i organizatora. Shvatite, to nije komercijalna organizacija, nema nikakve svoje interese, sve se radi za dobrobit igrača. I sve te akcije koje se dešavaju - one idu u korist igrača, jer oni sami to žele. A ako oni to žele, onda pitajte njih zašto se to dešava. A ne da oni prvo donesu neke odluke, a onda počnu: "Joj, kako je sve ovo loše". Pa niko, osim njih, za to nije kriv - rekao je Kafeljnikov za ruski Čempionat.

Novinarka mu je odgovorila.

- Pa nije tek tako Đoković zajedno sa Vašekom Pospišilom pre nekoliko godina radio na osnivanju alternativnog sindikata igrača, PTPA - kazala je.

Rus je onda optužio Novaka da misli samo na novac.

- Oni pokušavaju da naprave račun bez krčmara. Svako hoće da vuče na svoju stranu. Sva pitanja su oko novca, ama baš ni oko čega drugog - poručio je bivši teniser.

Dragi čitaoci, da biste nas lakše pratili i bili u toku preuzmite našu aplikaciju za Android ili Iphone.

Komentari 4

ostavi komentar

Ostavi komentar

Da biste komentarisali vesti pod Vašim imenom

Ulogujte se
Pravila komentarisanja
Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici i kvalitetniji komentari.
Direktno.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo. Komentari koji sadrže govor mržnje i psovke, takodje neće biti objavljeni.
Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije, već samo autora komentara.


Polazna tačka

Zoran Živković [11.08.2025.]




Video dana

Obaveze na raspustu

Anketa

Da li će Aleksandar Vučić ispuniti zahtev studenata i raspisati vanredne izbore?

Rezultati