Tenis
22. 11. 2023. 14:50 1
Ako Srbija osvoji Dejvis kup - skok iz aviona!
Kada je Srbija 2010. godine osvojila Dejvis kup, proslava je bila originalna – svi igrači i članovi tima ošišali su se na nulu.
Trinaest godina kasnije, Viktor Troicki - koji je u finalu DK nad Francuskom 2010. godine doneo pobednički poen - na mestu je selektora reprezentacije, Novak Đoković je i dalje glavni igrački adut, a uz tim su i Ilija Bozoljac i Janko Tipsarević.
Ako u nedelju bude sve kako se nadamo, kako će se proslaviti?
- Imamo nekoliko ideja za potencijalnu proslavu - počeo je Troicki, a onda mu je Dušan Lajović nešto dobacio uz osmeh.
- Već smo govorili o tome - skakanje iz aviona je ideja, ako bog dâ.
Laslo Đere nije bio baš potpuno ubeđen da je to najbolja ideja, uz smeh je nastalo komešanje usred konferencije za medije, ali samo da Srbija osvoji, za slavlje ćemo lako.
- Ta 2010. bila je prekretnica u našim karijerama. Novaku je 2011. jedna od najboljih u karijeri, Janko je isto naredne godine imao rang karijere, ja takođe, Zimonjić prvi u dublu. Bilo je nezaboravno osvojiti u Beogradu, ulilo nam je neverovatnu energiju. Zato smo i okupili tu generaciju, Janko je ovde da iskustvom i energijom doprinese da se što bolje spremimo. Tu je i Ilija Bozoljac. Želim da i drugi momci osete kako je osvojiti Dejvis kup - rekao je selektor Troicki.
Potom je najavio da će u dublu igrati Novak Đoković i Miomir Kecmanović, par koji je zajedno igrao i na mastersu u Parizu.
- Novak i Miša su igrali u Parizu, igrali su sjajno, dobili jedan dubl par lako. Nažalost, Miša se mučio sa zglobom i nisu nastavili, ali imamo opciju, svidelo nam se. To ne isključuje druge, imamo više kombinacija. Britanija u dublu jeste favorit, ali verujem u naš tim, mislim da možemo da iznenadimo avakog jer imamo sjajne riternere. Dejvis kup je nepredvidljiv i veliki je pritisak, što mislim da nama ide u korist - istakao je Troicki.
Srbija u četvrtak od 16.00 igra sa Velikom Britanijom u četvrtfinalu, uz direktni prenos na Sport klubu.
Komentari 1
ostavi komentar