Tenis

30. 08. 2022. 22:44 0

Kecmanović u drugom kolu US Opena

Naš teniser Miomir Kecmanović plasirao se u drugo kolo US Opena, pošto je pobedio domaćeg predstavnika Lirnera Tijena sa 3:6, 6:1, 6:3, 6:3.

Dobitnik vajld karda bio je raspoloženiji u prvom setu. I uz dva brejka dobio je taj deo igre i poveo protiv daleko bolje rangiranog protivnika.

Međutim, 36. reket sveta odmah se resetovao i drugi set počeo brejkom. Do kraja seta još dva puta je uzeo servis protivniku i postavio stvari na svoje mesto - 6:1.

Držao se Amerikanac u trećem setu do osmog gema. Ali tada je pretrpeo brejk i Kecmanović ga je materijalizovao rutinski u narednom gemu za 6:3 i preokret u setovima.

U četvrtom setu Srbin je rano došao do brejka, u trećem gemu. Amerikanac je u narednom gemu imao čak četiri prilike da se vrati, ali kada je to Kecmanović odbranio, više nije bilo nade za autsajdera. Na kraju je izgubljenim servis gemom završio meč.

Kecmanović se u narednom kolu sastaje sa Rišarom Gaskeom, koji je takođe u četiri seta savladao Danijela.