Košarka
13. 04. 2026. 21:56 0
Opstanak sve bliži: Borac nosi veoma bitnu pobedu iz Slovenije
Košarkaši Borca savladali su Iliriju u Ljubljani rezultatom 89:94 (24:22, 19:28, 22:20, 24:24) u meču sedmog kola plej-auta ABA lige.
Bio je ovo izuzetno važan meč za Borac, pogotovo nakon pobede SC Derbija u utakmici protiv Mege. Ilirija je bolje otvorila meč i povela sa 7:1, ali je ekipa iz Čačka odgovorila serijom 9:0 i preokrenula na 10:7. Do kraja deonice igrao se koš za koš, a domaća ekipa je imala vodstvo 24:22 nakon prvog perioda igre.
U drugoj deonici Ilirija je imala prednost sve do dva minuta pred kraj prvog poluvremena, ali Nikola Manojlović ulazi u dobar ritam i odvodi goste na vodstvo od 50:43 na poluvremenu.
Kako je Borac završio prvo poluvreme tako je počeo drugo, odličnom igrom u napadu gosti dolaze do "+14", ali se za Iliriju tada razigrao Boban Marjanović i Vendel Grin koji su vratili utakmicu u neizvestan tok, pa se u poslednjih deset minuta ušlo sa rezultatom 70:65 za Borac.
Iako je izgledalo da ćemo imati egal završnicu, Borac je fantastično otvorio četvrtinu i za pet minuta igre postigao 17 poena. Ilirija nije imala odgovor na to i utakmica je bila rešena na četiri minuta pred kraj kada je gost imao "+15". Do kraja meča domaćin je uspeo samo da ublaži veliku razliku, pa je konačan ishod iznosio 94:89.
Najefikasniji u Borcu je bio Manojlović koji je upisao 21 poen, dok se u Iliriji istakao Grin sa 27 poena.
Ilirija sledeći meč igra ponovo na svom terenu, ovog puta protiv SC Derbija, dok Borac ide u Suboticu na megdan Spartaku.
Komentari 0
ostavi komentar