Košarka
03. 04. 2026. 13:01 0
Gospodine Mijailoviću, platite i ne pitajte ništa! Partizan mora da ga zadrži
Ako je do sada bilo dileme, onda više ne treba da je bude - Karlik Džons je najbolji igrač Partizana i crno-beli moraju da urade sve, kako znaju i umeju, kako bi ga zadržali u svojim redovima.
Peckao je Karlik pred derbi večitog rivala, može se reći i da je uspeo da ih malo uzdrma time što je rekao da će dati sve od sebe i da bi voleli više od svega da Crvena zvezda ne uđe u plej-of. Kako sada stvari stoje, teško će Crvena zvezda do plej-ofa.
A Partizan? Iako se oprostio odavno od bilo kakve šanse za plasman u plej-in, nisu crno-beli prestali da igraju košarku. Naprotiv, ekipa su u najboljoj formi u Evroligi, imaju šest pobeda zaredom u elitnom takmičenju, što je najbolji niz u istoriji nekadašnjeg šampiona Evrope.
Na tome mogu da zahvale najviše Karliku Džonsu, koji igra fantastično u poslednje vreme. Crvenoj zvezdi ubacio je 26 poena, trojke nije promašivao (3/3), a imao je i pet asistencija. Na kraju je bio hladan kao špricer na liniji za slobodna bacanja i potvrdio je trijumf, koji su on i Sterling Braun izgradili tako što su izrešetali domaćina.
Zato ne bi trebalo da bude nikakve dileme kada su pregovori oko novog ugovora u pitanju. Kako je Žoze Murinjo pre 20 i kusur godina rekao Romanu Abramoviču kada je tražio da mu dovede Didijea Drogbu: "Gospodine Abramovič, platite i ne pitajte ništa".
E tako i sa Karlikom. I Ostoja Mijailović bi trebalo da plati i da ne pita ništa. Ostanak Džonsa bio bi veliki posao za crno-bele, pa bi lako gradili ekipu oko njega na leto. Kako smo pisali, klub iz Humske ponudio je ugovor Džonsu vredan 2,1 milion evra po sezoni, ali konkurenciju ima i prvaku Evrope u Fenerbahčeu.
Karlik je trenutno jedan od najboljih plejmejkera u Evropi, a može i da se skloni to "kao" jer i jeste među najboljima. Pokazao je i dokazao. Uživanje je gledati takvog majstora košarke.
Komentari 0
ostavi komentar