Košarka
26. 02. 2026. 23:26 0
PAO opet izgubio u EL: Ataman besneo, pa isključen (VIDEO)
Košarkaši Panatinaikosa su doživeli treći poraz u nizu u Evroligi, pošto su poraženi od Pariza 104:99 na svom parketu, u okviru 29. kola elitnog takmičenja.
Utakmica je bila neizvesna do samog kraja, ali je Pariz uspeo da da "isčupa" pobedu.
Prva četvrtina je završena nerešeno 29:29, ali je u drugoj Pariz dominirao i došao do ubedljive prednosti +13 (58:45).
Uspevali su Parižani da odole naletima Panatinaikosa u većim delom drugog poluvremena, ali je na kraju domaći tim prišao na posed zaostatka minut pre kraja (101:99).
Imali su "zeleni" napad da povedu, ali Hejs-Dejvis nije pogodio šut za tri. Bunio se Ataman koji je tražio faul pri šutu, i potom dobio isključenje.
Potom je Džastin Robinson presudio sa linije penala i postavio konačan rezultat - 104:99.
Kod Panatinaikosa se istakao Najdžel Hejs-Dejvis sa 27 poena, tri skoka i dve asistencije, pratio ga je Kenet Farid sa 17 poena i pet skokova.
Dvocifren je bio i Ti Džej Šorts sa 14 poena, tri skoka i osam asistencija, kao i Džedi Osman 12 i Nikos Rogavopulosa sa 10 poena i osam skokova.
Kod Pariza najbolji je bio Nadir Hifi sa 20 poena i pet asistencija, pratili su ga Lamar Stivens i Džeremi Morgan sa po 14.
Dvocifren je bio i Džastin Robinson sa 13, kao i Leopolod Kavalije sa 10 poena.
U nastavku sezone Panatinaikos gostuje Olimpijakosu, dok Pariz putuje u Tel Aviv na duel sa Hapoelom.
Panatinaikos se nalazi na 10. mestu sa 16 pobeda i 13 poraza, dok je Pariz na 16. mestu sa skorom 10-18.
Komentari 0
ostavi komentar