Košarka
15. 12. 2025. 18:44 1
Crno-beli imaju veliki san - Željka Obradovića!
Novi vlasnik košarkaške sekcije PAOK Aristotelis Mistakidis želi od solunskog kluba ponovo da napravi glavnog igrača - ulaže milione u pojačanja, dvoranu, ali i u novog trenera.
A za novog trenera crno-belih želi ni manje ni više nego Željka Obradovića!
PAOK ulazi u novu eru otkako je grčki milijarder preuzeo aktivnu ulogu u upravi košarkaškog kluba. Njegova odluka da uloži 12 miliona evra kroz povećanje akcionarskog kapitala predstavlja istorijski potez, koji jasno pokazuje nameru da podigne klub na viši nivo i trajno ga vrati u vrh grčke košarke.
- Poruka je jasna: PAOK ne želi više samo da bude konkurentan - cilj je da ponovo postane glavni igrač. Ova investicija stvara pozitivan ambijent, temelje za dugoročan plan i osećaj stabilnosti koji je nedostajao poslednjih godina. Novi ambijent koji se gradi uliva nadu navijačima PAOK da klub ulazi u fazu preporoda, sa visokim ambicijama i jasnim ciljevima - piše portal Sportdog.
Mistakidis je već započeo ofanzivu sa zvučnim pojačanjima koja će značajno unaprediti roster za ovu sezonu, a njegov veliki cilj je da PAOK ovog leta uđe u Evroligu.
Novinar Vasilis Vergis je otkrio da je veliki san novog vlasnika PAOK da u Solun dovede legendarnog Željka Obradovića. Koliko god to zvučalo nerealno, jasno je da Mistakidis razmišlja u tom pravcu.
Ko je Aristotelis Mistakidis?
Široj javnosti prilično nepoznat, Mistakidis je vlasnik KK PAOK sa većinskim udelom u akcijama (60,8%). On je drugi najbogatiji Grk, odmah iza Filiposa Niarhosa, dok se na globalnoj Forbsovoj listi bogataša nalazi na 1.201. mestu.
Nakon dužih razgovora i pregovora sa prethodnim rukovodstvom kluba, ovaj milijarder je uspeo da postane jedan od tri ključna akcionara PAOK. Ali, ko je zapravo čovek sa tolikim bogatstvom i međunarodnim priznanjima?
Kako piše Forbs, Mistakidis je karijeru započeo u sektoru trgovine robom u kompaniji "Cargill", a 1993. se pridružio "Marc Rich & Co". Milijarder je postao 2011. godine, kada je "Glencore" izašao na berzu.
Godine 2021. investirao je u drugu po veličini banku u Grčkoj - "Piraeus Capital", zajedno sa američkim milijarderom Džonom Polsonom. Njegovo ukupno bogatstvo premašuje 3 milijarde dolara, a 2022. godine je dostiglo 3,6 milijardi dolara.
Rođen je u Rimu (april 1962), ali potiče iz Soluna. Ima i britansko državljanstvo. Živi u švajcarskom gradu Baru, gde se nalaze i centrale njegovih kompanija. Ima stanove u Londonu i Parizu, gde mu je i privatna kancelarija, a izgradio je i luksuznu vilu (vrednu 40 miliona evra) u Pefkohoriju, na Halkidikiju, baziranu na principima bioklimatske arhitekture i obnovljivih izvora energije. Vila je ukrašena vrednim umetničkim delima, a Mistakidis je poznat i po kolekciji luksuznih automobila, jer je veliki ljubitelj brzine.
Ovaj 63-godišnji biznismen nikada nije krio ljubav prema PAOK-u, a poslednjih godina redovno prati utakmice iz svoje VIP lože na stadionu u Tumbi.
Komentari 1
ostavi komentar