Košarka
29. 10. 2025. 21:11 0
Partizan stao u finišu: Hapoel ostao na čelu Evrolige
Košarkaši Partizana izgubili su od ekipu Hapoela u 7. kolu Evrolige, rezultatom 84:97.
Utakmica je bila neizvesna kroz celo prvo poluvreme i sve do pred kraj treće deonice. Tada je Hapoel uspeo da se odlepi, odlično je ušao i u poslednju četvrtinu, pa crno-beli nisu imali pre svega defanzivni odgovor.
Najbolji u redovima Partizana bio je Sterling Braun sa 19 poena, četiri skoka i po tri asistencije i ukradene lopte. Dvocifreni su bili i Dvejn Vašington (15) i Tajrik Džons (14).
Kod Hapoela se istakao Kolin Malkolm sa 17 poena i po četiri skoka i asistencije, dok je Iš Vejnrajt imao 11 poena, ali sve u ključnim trenucima utakmice. Vasilije Micić je upisao 10 poena, a Hapoel je imao još četvoricu igrača sa dvocifrenim učinkom (iz drugog plana dominirao Kris Džons sa 12 poena).
Crno-beli su sada na skoru 3-4, dok izraelski tim ima šest pobeda i jedan poraz, te se osamio na vrhu tabele Evrolige.
Partizan će u petak u Beogradskoj areni igrati protiv Barselone, dok Hapoel gostovati Olimpijakosu.
Na startu utakmice nijedna ekipa nije uspela da se odlepi, mada Hapoel jeste bio nešto bolji u prvoj deonici. Iskoristili su „domaći“ nekoliko defnazivnih propusta crno-belih, pogodili su nekoliko trojki, pa su nakon 10 minuta igre imali prednost od 25:19.
U drugoj četvrtini Željko Obradović je nekoliko puta isprobavao petorke sa Tajrikom Džonson i Brunom Fernandom, koji su imali dobrih, ali i nepromišljenih poteza i izgubljenih lopti. Odbrana crno-belih delovala je mnogo bolje, pa je Partizan poveo sa 27:33.
Dimitris Itudis je bio izuzetno nezadovoljan, ali uspeo je da „probudi“ izabranike na tajm-autu. Hapoel je napravio seriju 12:2, ali se onda aktivirao Dvejn Vašington sa pet vezanih poena za novi preokret – 39:40. Oturu se dvaput dobro snašao u reketu, dok mu je na drugoj strani samo jednom uzvratio Tajrik za 43:42 na poluvremenu.
Ekipe su se nekoliko puta smenjivale u vođstvu početkom drugog poluvremena, mada je Hapoel ipak uspevao da duže održi jednocifreni plus. Iš Vejnrajt je neočekivano pogodio tri trojke u trećoj deonici, a onda je i Kris Džons izveo nekoliko dobrih poteza za 70:63 na ulasku u poslednju četvrtinu.
Hapoel je serijom 5:0 otvorio četvrti period, pa je Partizan tu praktično izgubio utakmicu. U nastavku nije bilo velike drame, iskusno su domaćini odradili posao i bez problema priveli meč kraju.
Komentari 0
ostavi komentar