Košarka
23. 04. 2025. 13:36 0
Zvezda o povredi bitnog igrača: Veliki problem pred kraj sezone
Košarkaški klub Crvena zvezda oglasio se zbog povrede Dejana Davidovca, koji je propustio poslednju utakmicu protiv Partizana u ABA ligi.
Krilni košarkaš Zvezde je početkom aprila propustio utakmicu protiv Cibone, ali se onda oporavio za Panatinaikos, protiv kojeg je igrao više od 20 minuta.
Na meču protiv Bajerna koji je usledio, Davidovac je morao ranije da napusti teren zbog povrede, pa je u igri bio samo nepuna dva minuta.
"KK Crvena zvezda obaveštava javnost da će naš prvotimac Dejan Davidovac odsustvovati sa terena u narednom periodu zbog povrede leđa.
Povredu je zaradio prilikom pada, tokom prvog poluvremena utakmice plej-ina u Minhenu protiv Bajerna. Ovakva vrsta povrede zahteva delimičnu imobilizaciju, mirovanje i terapije.
Nakon dodatne dijagnostike koja će biti urađena u narednom periodu, KK Crvena zvezda ponovo će informisati javnost o oporavku Dejana Davidovca“, piše u saopštenju.
Izostanak Davidovca se i te kako osetio u derbiju protiv Partizana, a može da bude veliki problem za crveno-bele, pošto su do kraja regularnog dela ABA lige ostala samo još dva kola, posle čega sledi plej-of.
Podsetimo, Zvezda je već nekoliko nedelja bez Džoela Bolomboja, dok su dugo van terena bili Majk Daum i Luka Mitrović, koji su se vratili i polako ulaze u ritam.
Komentari 0
ostavi komentar