Košarka
12. 05. 2021. 06:51 0
Jokić može preko celog terena, može i bez gledanja (VIDEO)
U pobedi protiv Šarlota u gostima (117:112) Nikola Jokić je ubacio 30 poena (čak 16 iz 17 pokušaja sa linije slobodnih bacanja), imao 11 skokova i šest asistencija, od kojih dve za TV špice. Prvo bez gledanja za trojku Ostina Riversa, a onda i preko celog terena za lagano zakucavanje Arona Gordona.
Još malo je ostalo do 16. maja i kraja ligaškog dela NBA. Denver Nagetsi uveliko su obezbedili mesto u plej-ofu, ali ne i Nikola Jokić MVP titulu. Iako je sjajni Somborac favorit za prestižno priznanje, ima onih koji ne misle tako i pre srpskog centra ističu Džoela Embida iz Filadelfije, Stefa Karija iz Golden Stejta, pa i Krisa Pola iz Finiksa. Da greše, Jokić im je pokazao još jednom sjajnom partijom.
Samo u prvoj četvrtini Jokić je za 10 minuta ubacio 10 poena i imao pet skokova. Doduše, Majkl Porter Junior bio je još efikasniji sa 16 poena od ukupno 38 Nagetsa u toj deonici. Upravo su njih dvojica i predvodili goste do pobede sa po 30 poena. Jokić za 33, a Porter za dva minuta više.
Gledajući individualni učinak, za poen bolji od Denverovog tandema bio je Devonte Grejem, a u domaćem timu pratio ga je Teri Rozer s 21.
Iako je Denverova prednost u prvoj četvrtini išla do 20 razlike, a u četvrtoj u nekoliko navrata bila "plus 13", Šarlot je uspeo da dođe do dramatične završnice. Prišli su gosti na samo pola koša zaostatka (106:107), međutim, nisu uspeli da izbegnu poraz. Mada, on ne bi trebalo da utiče na njihov plasman u plej-of, odnosno na plej-in turnir kroz koji će pokušati da se domognu završne faze.
NBA - REZULTATI
Šarlot - Denver 112:117
Detroit - Minesota 100:119
Boston - Majami 121:129
Toronto - LA Klipers 96:115
Čikago - Bruklin 107:115
Indijana - Filadelfija 103:94
Memfis - Dalas 133:104
Milvoki - Orlando 114:102
Golden Stejt - Finiks 122:116
LA Lejkers - Njujork 101:99
Sakramento - Oklahoma 122:106
Komentari 0
ostavi komentar