Web portal Direktno.rs koristi kolačiće i Google analitiku u svrhu merenja i prikazivanja oglasa koji su prilagođeni vama. Kliknite na dugme Prihvatam kako biste pristali na ove postupke i zadržali korisničko iskustvo koje je prilagođeno vama. Saznaj više

Košarka

Milan Zarić

19. 01. 2021. 22:35 0

Očajni Partizan pregažen u Francuskoj

Košarkaši Partizana doživeli su težak poraz u Francuskoj, pošto ih je u drugom kolu Top 16 faze deklasirao Metropoliten sa 79:62.

Crno-beli su veoma dobro započeli učešće u Top 16 fazi ovog evropskog takmičenja, međutim taj pobednički niz nisu uspeli da nastave. I nisu bili ni blizu toga, pošto je domaćin dominirao od prvog do poslednjeg minuta, te je na kraju izvojevao ubedljivu pobedu.

Koliko je Partizan bio nedorastao rival na ovom meču, svedoči to što je samo jednom vodio u Parizu, i to sa 3:2. Ostatak meča je u potpunosti pripao Francuzima, koji su već u prvoj četvrtini pokazali crno-belima šta ih čeka na ovom meču.

Diktirali su tempo, zategli odbranu, bili raznovrsni u napadu, pa ne čudi što je prednost domaćih konstantno rasla. A najveća je bila na kraju prve četvrtine, kada su igrači Metropolitena poveli sa 22:11.

Početak druge četvrtine je, takođe, protekao u znaku domaćih, koji su otišli i na plus 13, ali je finišu poluvremena pripao izabranicima Saša Filipovskog. Uspeli su nekako da odgovore, prišli su i na minus pet (35:30), ali su Francuzi trojkom otišli na plus osam na veliki odmor.

Činilo se u tim momentima da je Partizan uspostavio ravnotežu na meču, međutim treća četvrtina je potpuno promenila tu sliku. Jer, crno-beli su bili konkretni samo na početku četvrtine, a onda su se razgoropadili Francuzi, koji su otišli i na 18 poena prednosti i praktično rešili pitanje pobednika.

Partizan je nakon tog minusa digao ruke od ovog meča, nije uspeo ni u jednoj situaciji da zapreti. Naprotiv, Francuzi su bili još dominantniji, pa su otišli na najvećih plus 24 - 77:53.

Domaći su do kraja mirno priveli meč kraju, slavili su sa 79:62 i ostvarili drugu pobedu u Top 16 fazi. Sa druge strane, crno-beli imaju polovičan učinak, a u narednom kolu ih čeka gostovanje Lokomotivi Kubanj.

METROPOLITEN - PARTIZAN 79:62 (22:11, 16:19, 23:16, 18:16)

Dvorana: "Marsel Serdan". Sudije: Elijas Koromilas, Žordi Alijaga, Sebastijen Klivaz.

Metropoliten: Stol 5, Konate 5, Mišino 16, Ros 13, Sako 2, Pino 4, Gudvin 9, Braun 6, Čikoko 4, Halilović 15.

Partizan: Mika, Miler-Mekintajer 14, Zagorac 14, Pejdž 7, Dangubić, Jaramaz 2, Veličković, Perkins 5, Janković, Tomas 7, Trifunović, Mozli 13.