Web portal Direktno.rs koristi kolačiće i Google analitiku u svrhu merenja i prikazivanja oglasa koji su prilagođeni vama. Kliknite na dugme Prihvatam kako biste pristali na ove postupke i zadržali korisničko iskustvo koje je prilagođeno vama. Saznaj više

Košarka

13. 01. 2020. 19:04 0

Zvezdina stotka protiv Mege na Novom Beogradu

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Mega Bemaks rezultatom 103:85 u okviru 15. kola ABA lige.

Ekipa Dragana Šakote je iskoristila kiks FMP Železnika i poraz od Igokee da se približi vodećim timovima ABA lige Cedevita Olimpiji, Budućnosti i Partizanu u borbi za plej-of.

Domaćin je do vođstva dolazio nekoliko puta i umalo završili prvu četvrtinu sa prednošću od jednog poseda.Ipak je Zvezda igrala nešto bolje i nadigravala Megu, a halu je u tim momentima "zapalio" Ognjen Dobrić atraktivnim zakucavanjem.

Vladimir Štimac se potrudio da Zvezdina prednost raste, ali se tada pojavio i sjajni Kendrik Peri koji je "terorisao" Zvezdu. Nekoliko 2+1 situacija pravo ni iz čega i na "veliki" odmor se odlazi sa šest poena prednosti u korist crveno-belih.

U trećoj četvrtini su izabranici Dragana Šakote slomili svog rivala. Dejan Milojević je morao da zatraži čak dva tajm auta u prvih nekoliko minuta utakmice i bio ljut na svoje izabranike zbog loše igre u odbrani.

Zvezda je odigrala fantastično, uspela da napravi dve serije kojima se odlepila od Mege i zatvorila sve prilaze košu, a jedini igrač koji se na momente pojavljivao bio je Kendrik Peri.

U poslednoj četvrtini su crveno-beli samo završili započet posao i rezultatom 103:85 upisali vrednu pobedu.

Kod pobednika se istakao Čarls Dženkins sa 17 poena, četiri skoka i po tri ukradene lopte i asistencije. Bili Beron je postigao 17 poena, 13 je imao Kevin Panter, 12 Štimac, a 11 Gist.

Peri bio najefikasniji u Megi sa 31 poenom. Marko Simonović je dodao 18.