Fudbal
20. 11. 2025. 19:32 0
Usvojena žalba Zvezde: UEFA promenila odluku za meč Lige Evrope
Navijačima Crvene zvezde biće omogućeno da prate svoj tim u Gracu na gostovanju protiv Šturma, pošto je UEFA promenila odluku i dozvolila Delijama da prate meč.
Ovu informaciju zvanično je potvrdio klub u kratkom saopštenju, koje prenosimo u celosti:
"Usvojena Zvezdina žalba, zvezdaši mogu u Grac. Fudbalski klub Crvena zvezda obaveštava javnost da je UEFA promenila prethodnu odluku i omogućila prisustvo naših navijača na gostovanju protiv Šturma u Gracu 11. decembra u okviru šestog kola Lige Evrope.
Nakon što je naš klub uložio zvaničnu žalbu, nadležni organi UEFA detaljno su razmotrili iznete argumente i usvojili naš zahtev. U žalbenom postupku Crvena zvezda je jasno istakla da skandiranje „Mi smo cigani, najjači smo, najjači“ u kontekstu navijačke kulture našeg kluba nema negativnu niti uvredljivu konotaciju, već predstavlja deo identiteta koji naši navijači koriste bez ikakve diskriminatorske namere.
- UEFA je uvažila navedeno objašnjenje i ocenila da nema osnova za prethodno izrečenu zabranu. Samim tim, navijačima Crvene zvezde biće omogućeno da organizovano prisustvuju utakmici u Gracu. Smatramo da su naši navijači ovu odluku u potpunosti zaslužili podrškom, sportskim ponašanjem i prisustvom na svakom gostovanju", zaključuje se u saopštenju crveno-belih.
Komentari 0
ostavi komentar