Fudbal

[ Izvor: Mediji ]

19. 11. 2025. 19:55 0

Ogroman račun u Moskvi: Dejan Stanković za godinu i po dana potrošio 83.500.000 evra!

Dejan Stanković više nije trener Spartaka iz Moskve, a legendarni Srbin je bio često na udaru medija tokom svog mandata u redovima ruskog velikana. To se nije promenilo ni nakon njegovog odlaska, pa smo tako dobili cifru svih troškova kluba dok je na mestu šefa stručnog štaba bio nekadašnji vezni fudbaler Intera.

Dejan Stanković je nedavno dogovorio "sporazumni raskid ugovora" posle rezultatski vrlo nestabilnog perioda, ali ne samo zbog učinka, već i zbog ponašanja koje, prema oceni kluba, nije odgovaralo njegovom ugledu.

U završnici mandata čak je odradio i jednu utakmicu suspenzije zbog ponovljenog verbalnog napada na sudiju, što je dodatno uticalo na odluku uprave. Ruski mediji su više puta analizirali njegov rad, prvo kroz prizmu rezultata, a sada i sa finansijske strane.

Prema njihovim podacima, Spartak je tokom godinu i po dana pod Stankovićevim vođstvom potrošio čak 83,5 miliona evra na pojačanja. I pored tolikih ulaganja, Moskvlјani nisu osvojili nijedan trofej. Rusi napominju da je u istom periodu samo Zenit potrošio više, dok su svi ostali klubovi ostali daleko iza dva finansijski najmoćnija tima u Rusiji.

Stanković je već u prvoj sezoni angažovao fudbalere u vrednosti od oko 60 miliona evra, ali rezultati nisu pratili ulaganja: Spartak je završio kao četvrti u ligi, sa deset bodova manje od Krasnodara, i ispao iz Kupa. Tokom prošlog leta klub je izdvojio još 23 miliona za nova pojačanja po Stankovićevoj želji, ali uspeh je ponovo izostao. Spartak je prvi deo ove sezone završio tek na šestoj poziciji.

Od dolaska srpskog trenera angažovano je ukupno 15 novih fudbalera, koje Stanković, kako navode ruski novinari, nije uspeo da uklopi u tim sposoban da se bori za najvažnije trofeje.

Stanković nikada nije uspeo da pronađe način da silna pojačanja pretoči u rezultate.

Nijedan trener pre njega nije imao toliko finansijsku podršku. Njegovi prethodnici sa znatno manjim ulaganjima postizali bolje rezultate – neki čak osvajali titule, poput Masima Karere, koji je u šampionskoj sezoni potrošio 41,3 miliona evra.

Spartak je za vreme njegovog mandata realizovao i neke od najvećih transfera u istoriji kluba. Doveli su Livaja Garsiju za 18,7 miliona evra i Žedsona Fernandesa za 20,8 miliona. O tome koliki je potencijal imao tim svedoči i cena pojačanja: čak tri Spartakova igrača nalaze se među pet najskupljih transfera ove sezone u ligi, dok prva dva mesta drže fudbaleri Zenita.

Ruski mediji zato zaključuju da je Stanković, uprkos tome što je radio samo tokom tri prelazna roka, „najveći potrošač među trenerima Spartaka u istoriji“.

Dragi čitaoci, da biste nas lakše pratili i bili u toku preuzmite našu aplikaciju za Android ili Iphone.

Komentari 0

ostavi komentar

Ostavi komentar

Da biste komentarisali vesti pod Vašim imenom

Ulogujte se
Pravila komentarisanja
Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici i kvalitetniji komentari.
Direktno.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo. Komentari koji sadrže govor mržnje i psovke, takodje neće biti objavljeni.
Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije, već samo autora komentara.


Vrtoglavica

Zoran Živković [17.11.2025.]




Video dana

Ma ne zanimate me

Anketa

Da li treba pooštriti saobraćajne zakone?

Rezultati