Fudbal

[ Izvor: Mediji ]

25. 06. 2025. 16:12 0

BOMBA na Marakani: Zvezda ima novog golmana!

Crvena zvezda je ove srede predstavila novog golmana na Marakani. Dres sa brojem jedan zadužio je Brazilac Mateus Lima Magaljaeš.

Mateus je potpisao ugovor na dve godine, s opcijom da se produži na još jednu, nakon što je dogoreno da Zvezda plati Bragi milion evra, plus još 250.000 kroz bonuse u zavisnosti od rezultata.

Iza sebe ovaj 33-godišnjak ima uspešnu karijeru, ravno deceniju je bio u Bragi po dolasku iz Atletiko Mineira i tamo postao jedan od živih legendi kluba. U Zvezdu dolazi posle pozajmice u Ajaksu.

- Želim da se zahvalim Bogu. Takođe i predsedniku kluba i svima koji su bili uključeni u pregovore. Veoma sam srećan što sam ovde. Došao sam u veliki klub, koji ima sadržajnu istoriju i navijače. Кada sam igrao ovde, video sam kako navijači prave razliku, koja je bitna za klub sa istorijom. Nisam zadovoljan samo ja, već i cela moja porodica. Čekamo nove pobede - počeo je Mateus.

Pričao je internacionalac Brazila, koji poseduje portugalski pasoš, o golmanskim karakteristikama koje ga krase.

- Ne gledam toliko odvojeno pozicije igrača i golmana. U Bragi sam stekao zrelost, ali se u poslednjih šest meseci nismo pronašli. Vidim sebe kao iskusnog golmana. Još jednu karakteristiku bih napomenuo, a to je rad, rad i samo rad. Mislim da je to moja najbolja osobina.

Mateus se prisetio utakmice na Marakani kada je gostovao sa Bragom u okviru Lige Evrope u sezoni 2021/22.

- Sećam se utakmice, ali i ne rezultata. Кao što sam rekao, ono što se zaista ističe jeste spust kroz tunel. Tunel je deo istorije kluba. Pamtim navijače, koji su tada slavili, bilo je zaista lepo. Кada igrate na ovom stadionu, navijači su dvanaesti igrač - zaključio je Mateus.

Mateus je rođen 29. marta 1992. godine u brazilskom gradu Belo Horizonte. Кarijeru je započeo u klubu Amerika Mineiro, odakle je 2014. godine stigao u Bragu i postao istinska legenda kluba.

Dres portugalske ekipe je nosio sve do februara 2025. godine, kada je otišao Ajaks, gde je proveo šest meseci na pozajmici. Za Bragu je odigrao 372 takmičarska meča i bio je redovno je branio pre svega na utakmicama Lige Evrope, a zatim i Lige šampiona, kao i Lige konferencija.

Mateus je golman sa značajnim iskustvom na međunarodnoj sceni, a dok je nastupao za Bragu je osvojio i četiri trofeja.

Dragi čitaoci, da biste nas lakše pratili i bili u toku preuzmite našu aplikaciju za Android ili Iphone.

Komentari 0

ostavi komentar

Ostavi komentar

Da biste komentarisali vesti pod Vašim imenom

Ulogujte se
Pravila komentarisanja
Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici i kvalitetniji komentari.
Direktno.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo. Komentari koji sadrže govor mržnje i psovke, takodje neće biti objavljeni.
Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije, već samo autora komentara.


PortretISTI

Zoran Živković [25.06.2025.]




Video dana

Narodni običaji

Anketa

Da li ćete na Vidovdan biti na protestu u Beogradu?

Rezultati