Fudbal
28. 05. 2025. 15:23 1
Reakcija UEFA: Stranac dolazi na čelo Sudijske komisije FSS
Sprema se revolucionarni iskorak u srpskom fudbalu - dolazak stranca na čelo Sudijske komisije FSS.
U ovom trenutku postoji nekoliko ideja, međutim, nijedna nije dobila konačnu podršku Roberta Rosetija i UEFA.
Vremenski rokovi nisu definisani u konačnim planu, ali je izvesno da prvobitni, oivičen nadolazećom sednicom Izvršnog odbora Fudbalskog saveza Srbije, neće biti "ispoštovan". Zato se očekuje da u nedelji, po finalnom meču Lige šampiona, bude i zvanično imenovan "komesar" za Srbiju.
I to je poslednji rok za konačan odgovor na jedno od krucijalnih tema domaće fudbalske javnosti.
Od profila "komesara" zavisiće i potencijal srpske kuće fudbala da se uhvati u koštac sa mnogobrojnim neregularnostima, poslednjih godina posebno izraženim u takozvanim sudijama izvršiocima svakojakih "želja i pozdrava"… Nažalost, nameštene i utakmice pod sumnjom postale su svakodnevica srpskog fudbala, pa je i laicima jasno da bi bez konkretne pomoći države svaki posao izgledao kao Sizifov.
U situaciji opšteg beznađa i sumnji u konačne tabele oba "savezna" takmičenja i ishod domaćeg kupa, dolazak jakog stranca, od imena i integriteta, predstavljao bi dobar signal i barem najavu rešenosti da jedno polje problema bude i rešeno.
A, metla je odavno trebalo da radi, piše Sport klub.
Komentari 1
ostavi komentar